לפני שמוציאים ויזה לארה"ב: האם כדאי לעבוד וללמוד בארץ ההזדמנויות הבלתי מוגבלות?

לא מעט צעירים שוקלים לעבור לארצות הברית מתוך חלום להגיע להצלחה גדולה בארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. לפני שאתם הולכים על צעד כזה חשוב להבין שהוצאה של ויזה היא לא אירוע פשוט ויש להתכונן אליו בצורה נכונה. כאן נסביר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת אם אתם מעוניינים להגר לארצות הברית לצורך עבודה או לימודים.

הגירה לארצות הברית

לאור העובדה שמכל רחבי העולם מהגרים רבים מעוניינים להגיע לארצות הברית ולהשתקע בה, הרשויות בארה"ב לא מאפשרות לכל מי שמעוניין להיכנס אל המדינה. כדי להיכנס לארצות הברית, לא משנה לכמה זמן יש צורך להוציא אשרת תייר, הידועה בתור 'ויזה'. האשרה הזו מאפשרת לכם שהייה לזמן מוגבל במדינה לצורך שעליו הצהרתם. ארצות הברית מאפשר לאזרחים זרים לקבל אשרה עבור לימודים או עבודה. גם האשרה הזו מותנית כמובן בזמן, אם כי הזמן שלה ארוך יותר בהתאם לתקופת הלימודים או העבודה. כדי להוציא ויזה יש צורך בהגשה של טפסים. חשוב לדעת שכיום יש חברה שיכולה לסייע לכם בנושא של הוצאות ויזה, כדי שלא תצטרכו להתמודד עם קשיים שונים בתהליך הנפקת האשרה.

ויזת עבודה

כדי להוציא ויזת עבודה לארה"ב ישנן שתי דרכים מרכזיות. האפשרות הראשונה היא דרך עבודה בחברה בינלאומית, או פנייה לחברה שמורשית להעסיק עובדים מישראל לפי משרות. בצורה הזו החברה היא זו שדואגת לוויזה שלכם אל מול רשויות ההגירה בארה"ב, והיא מקבלת אישור להעסיק אתכם לפרק זמן מסוים בארצות הברית.

האפשרות השנייה היא עבור מי שמחזיקים במקצוע מבוקש בארצות הברית. אם אתם מחזיקים בתואר אקדמי בתחומי ההנדסה, הרפואה או הפיננסים, סיכוי טוב שתוכלו להוציא ויזת עבודה לארצות הברית. האפשרות הזו דורשת מכם לגשת אל השגרירות ושם לפרט את הבקשה שלכם. אם המקצוע שלכם מספיק אטרקטיבי, סיכוי טוב שרשויות ההגירה יאשרו את הוויזה שלכם. בנוסף כדאי לשקול לעשות ביטוח בריאות במיוחד אם אתם מתכוונים לטוס לחו"ל כדי ללמוד.

שפה

הדבר הראשון שחשוב לדעת לפני שעוברים לארצות הברית זה כמובן החשיבות של ידיעת השפה האנגלית. לא משנה האם אתם מעוניינים לעבור לצורך עבודה או לימודים, השפה היא הדבר החשוב ביותר. לאור זאת, מומלץ לחדד את האנגלית שלכם היטב עוד לפני הנסיעה כדי שתוכלו להתחיל את השהות של בארצות הברית בצורה כמה שיותר חלקה.

לפני שמוציאים ויזה לארה"ב: האם כדאי לעבוד וללמוד בארץ ההזדמנויות הבלתי מוגבלות?

לימודים

כדי להוציא ויזת לימודים לארצות הברית עליכם קודם כל להתקבל לאחד ממוסדות הלימוד המוכרים שנמצאים בארה"ב. רק לאחר שיש בידכם מכתב קבלה ממוסד הלימודים אתם יכולים לפנות לתהליך של הוצאת ויזת לימודים. המוסד יצטרך להביא לכם מספר טפסים שאותם תצטרכו להגיש לרשות שאחראית על הוויזות הללו.

האם זה בכלל משתלם לעבור לארה"ב?

אחרי שהבנתם שהתהליך של הוצאת ויזה אינו כל כך פשוט כמו שחשבתם, אתם יכולים לשאול את עצמכם האם זה באמת משתלם. חשוב לציין שארצות הברית אכן מציעה לכם אפשרויות רבות, שלא בהכרח קיימות בישראל. עם זאת, הגירה היא אף פעם לא דבר קל ותצטרכו לבנות את עצמכם ממש מההתחלה.

בנוגע ללימודים חשוב לציין ששכר הלימוד באוניברסיטאות בארה"ב הוא גבוה בהרבה מאשר זה שנהוג בארץ ולכן יהיה עליכם למצוא דרך לממן את הלימודים שלכם. קיימות כמובן מלגות לימודים שונות, וחשוב להיות מודעים לנקודה הזו. כמובן, בארצות הברית נמצאות האוניברסיטאות הטובות בעולם, ולימודים שם זו בהחלט חוויה שיכולה לעזור לכם בהמשך הדרך.

לסיכום

לימודים ועבודה בארה"ב יכולים להוות קרש קפיצה משמעותי בחיים שלכם, אך לפני הנסיעה חשוב שתהיו מודעים לכלל הקשיים שאתם עלולים לפגוש.

המאמרים שלנו

נגישות