מתכוננים ליום הגדול: איך לומדים למבחנים בצו ראשון?

הכנה לקראת הצו הראשון היא חיונית בעבור כל מועמד/ת לגיוס, וזאת בשל ההבנה כי מדובר במבחנים חשובים אשר קובעים באופן משמעותי את התפקיד העתידי בצבא. על כן,  הכנה לקראת המבחנים המתבצעת מספר חודשים מראש היא חיונית לטובת יצירה של מענה אשר מאפשר להוביל למימוש הפוטנציאל וכן השתלבות בתפקידים מבוקשים בצבא. כיצד אפשר ללמוד באופן הטוב ביותר לקראת המבחנים? להלן ארבעה טיפים שיכולים לסייע לכם להתכונן באופן הטוב ביותר.

פתרון מבחנים באופן קבוע

על מנת להתכונן באופן הטוב ביותר לקראת המבחנים, רצוי לעבור על מבחנים ולהשלים אותם במסגרת של זמנים מוגדרים. לחצו כאן לטובת הורדה של מבחנים לדוגמה, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מענה אשר מאפשר לכם להתכונן בצורה הטובה ביותר לקראת המבחן. ככל שמתרגלים יותר מבחנים כך היכולת להפחית את החשש מפני טעויות או שאלות חדשות שעשויות להפתיע, ובכך לעורר לא מעט חששות בזמן המבחנים. על כן, תרגול המתבצע באופן יעיל הוא בעל משמעות אדירה מבחינת היכולת להפחית חשש ובהתאם לכך ליצור תוצאות מעולות שיגיעו לידי ביטוי במסגרת המבחנים בצו הראשון.

למידה קבוצתית

בשביל להגביר את המוטיבציה, אפשר ואף רצוי לתאם ביחד עם חברים שלומדים איתכם שעה ביום שבה אתם תלמדו ותשקיעו לטובת יצירה של זמן איכות משותף אבל גם יכולת ללמוד ביחד, ובהתאם לכך להוביל לקבלת תוצאות טובות יותר, בוודאי כאשר לוקחים בחשבון את הכוח שיש בקבוצה אשר תומכת האחד בשני במהלך התרגול. אפשר לנצל את הלמידה הקבוצתית ולקיים מפגשים באוויר הפתוח או בבתים של חברים במסגרת צו ראשון, ובכך להעמיק את החברות ובמקביל גם ליצור מענה המגיע לידי ביטוי במסגרת של פתרון מלא של מבחנים לדוגמה, דרך אתרים מתמחים אשר מספקים לכם שפע של מבחנים שאותם ניתן לתרגל באופן קבוע ביחד עם החברים שלומדים גם הם לקראת המבחן. הקפידו להיעזר גם בשעון אשר מאפשר לכם להיצמד למסגרת הזמנים, בייחוד כאשר לוקחים בחשבון כי המבחנים מתבצעים תחת לחץ של זמן.

 

 

הכנה לקראת הריאיון האישי

מעבר לפתרון מבחנים לדוגמה שעשויים להופיע בזמן המבדקים, צריך לתת דגש גם על הריאיון האישי המתבצע אל מול מאבחנת פסיכוטכנית. מדובר בראיון שנמשך מספר דקות, אולם בעבור מי שלא  מנוסה בכך הריאיון עלול להיות מלחיץ למדי, על כן, אפשר לבקש מחבר או בן משפחה לשאול אתכם שאלות אישיות ובכך להתכונן לקראת המעמד. שימו לב כי אפשר למצוא באינטרנט ובאתרים מתמחים שפע של שאלות להתנסות, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מענה אשר מגיע לידי ביטוי גם ביכולת להגיע מוכנים לקראת הריאיון האישי.

התייעצות ברשתות החברתיות

חוששים מפני המבחן? ובכן, אפשר להצטרף לקבוצות ברשתות החברתיות אשר מהוות כר פורה לידע שאותו אפשר לנצל לטובת היכרות עם המבחנים ואת התהליך עצמו, כל זאת מתוך מטרה להתכונן בצורה הטובה ביותר ובכך להוביל ליצירה של מענה המגיע לידי ביטוי באמצעות למידה דרך ניסיון של מועמדים לגיוס שכבר עברו את התהליך, ויכולים לחלוק מהניסיון שלהם לגבי המבחן.

לסיכום

הכנה לקראת הצו הראשון היא קריטית בעבור כל מועמד או מועמדת לגיוס. באמצעות שאלונים לדוגמה, מבחנים המתבצעים במתכונת קבוצתית כמו גם הצטרפות לקבוצות ברשתות החברתיות ניתן יהיה להוביל ליצירה של מענה אשר מאפשר לכם להגיע מוכנים, ובכך להגדיל את הסיכויים להתקבל לתפקידים מבוקשים הדורשים ציון גבוה במבחנים של הצו הראשון. והכי חשוב – שיהיה בהצלחה!

המאמרים שלנו

נגישות