פשוט הולכים על זה: איך מתחילים להתאמן בחדר כושר?

כל סטודנט שמתחיל להתאמן בחדר כושר מכיר את ההרגשה הזו: מתחילים בשיא הכוח ומקפידים להגיע לאימון לפחות פעם בשבוע, אולם עם הזמן והמשימות הרבות אותן צריך לבצע במהלך היום חדר הכושר נזנח עד לכדי מצב שבו אתם מבזבזים את הכסף לחינם ולא ממשים את המנוי שלכם. מדובר בתופעה שאינה שמורה רק לסטודנטים, וזאת לאור נתונים שפורסמו לאחרונה ומהם עולה כי 70% ממכוני הכושר בישראל סובלים משיעור נטישה גבוה של לקוחות. כידוע, לפעילות ספורטיבית קבועה בחדר הכושר יש יתרונות עצומים מבחינתכם כסטודנטים ולכן אם גם אתם לא רוצים להיכנס לסטטיסטיקה העגומה, להלן מספר צעדים בהם תוכלו לנקוט לטובת יצירת איכות חיים משופרת – במסגרת אימון בחדר הכושר:

 

קביעת תוכנית אימונים מסודרת

על מנת להתמיד ולהתחיל להתאמן בחדר כושר באופן בטוח חשוב קודם כל להתייעץ עם מאמן כושר מוסמך לטובת קביעת תוכנית אימונים מסודרת, בהתאם ללו"ז שלכם ותוך שימת דגש על קביעת יעדים אותם ניתן למדוד לאורך הזמן, לטובת יצירת עקביות. על מנת להגיע לתוצאות, בשלב מתקדם יותר כדאי לשלב אבקות חלבון בתפריט כמו גם לגוון את התפריט התזונתי מתוך מטרה ליצור בסופו של דבר תמהיל אפקטיבי של אימונים. מאמן חדר כושר יכול לא רק לשפר את האימון אלא גם להגביר את המוטיבציה, באמצעות פיקוח המתבצע לכל אורך הדרך.

 

גיוון

כפי שציינו בפסקה הקודמת, גיוון האימונים הוא חיוני לטובת יצירת התמדה. מאחר ואתם רק מתחילים, רצוי להתנסות במסגרת האימונים שלכם בחדר כושר בשיעורים המועברים ע"י מדריכים במקום, וזאת מתוך מטרה לבחון מהו סגנון האימון המועדף עליכם. בנוסף, רצוי לשנות מדי פעם את סדר האימונים שלכם כחלק מיצירה של התמדה לאורך זמן, בניגוד למצב שבו אתם חשים שאתם ממצים מהר מאוד את האימונים ואת חדר הכושר בפרט.

 

התחלה מבוקרת

חשוב מאוד להפקיד ולהתחיל את תוכנית האימונים בצורה מבוקרת וחכמה, מתוך מטרה להפחית את הסיכוי לפציעות חמורות שישביתו אתכם מהר מאוד מאימונים. הקפדה קפדנית על אימון המתבצע ע"פ ההנחיות של המדריך כמו גם תהליך התקדמות המתבצע בצורה איטית אבל עקבית.

 

יצירת מעגל חברתי תומך

כסטודנטים פעילים גופנית אתם יכולים להגביר לעצמכם את המוטיבציה ולהתחיל את האימונים שלכם ביחד עם חברים ללימודים. למעשה, המעגל החברתי משפיע מאוד על היכולת גם להתמיד באימונים ובאורח חיים בריא אבל גם ליצור תמהיל שבמסגרתו יש לכם פעילות קבועה בסדר היום העמוס שלכם. גם אם אין לכם חשק לצאת ולהתאמן, בזכות הפרטנר שלכם תוכלו לגבש לעצמכם תמהיל אימונים מסודר וקבוע ובהתאם לכך גם להשיג תוצאות מעולות בחדר הכושר.

פשוט הולכים על זה: איך מתחילים להתאמן בחדר כושר?

 

מיקום

למיקום של חדר הכושר יש חשיבות עצומה מאחר והוא צריך להיות קרוב למקום המגורים או המוסד בו אתם לומדים, בייחוד אם אתם רק מתחילים להתאמן. הסיבה לכך נובעת מכך כי חדר כושר מרוחק הופך את ההגעה לאימון למסע מורכב וקשה לאחר שההתלהבות הראשונית יורדת. על כן, בחרו בחדר כושר קרוב שאותו תוכלו לפקוד כמה פעמים בשבוע, מבלי לחשוש מפני פקקים, איתור חנייה וירידה במוטיבציה בעקבות המרחק.

 

שעות הפעילות

התאימו את שעות הפעילות של האימונים לסדר היום שלכם. כאשר אתם מסדרים את האימונים ביומן באופן קבוע ובהתאם ללוח המבחנים וההגשות, ההתחלה של האימונים הופכת לקלה יותר בשל התאמה מדויקת ללוחות הזמנים שלכם כסטודנטים.

 

לסיכום, הסטטיסטיקה העגומה קובעת כי 90% מהמתאמנים בחדר כושר נוטים לעזוב לאחר תקופה של שלושה חודשים. במקום לבזבז את הכסף שלכם ולמנוע מעצמכם לקיים אורח חיים בריא ומאוזן, זה הזמן לעקוב אחר הטיפים אותם הצגנו לכם בסקירה הזו. מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם כסטודנטים ליצור תמהיל אימונים אפקטיבי לטווח הרחוק שלא רק יסייע לכם לשמור על משקל תקין אלא גם להגיע לתוצאות מעולות – החל מפיתוח השרירים ועד שיפור הריכוז באמצעות פעילות גופנית המתבצעת באופן סדיר במסגרת של אימון בחדר כושר.

המאמרים שלנו

נגישות