איך לשמור על אורח חיים בריא בתקופות לחוצות בחיים?

תקופות לחוצות בחיים של סטודנטים מובילות לא רק לאובדן תאבון וחולשה אלא גם ללחץ וחרדה שמשפיעים על הביצועים ועל רמת הריכוז. כיצד תוכלו לשמור על אורח חיים בריא ומאוזן גם בתקופות (מאוד) לחוצות? על כך – במדריך הבא.

אורח חיים בריא: כך תוכלו לבצע את השינוי המיוחל דווקא בזמן תקופה לחוצה בחיים

אורח החיים המודרני הוא לחוץ ומורכב, וכאשר מוסיפים לזה את הלחץ של הלימודים האקדמאיים – מדובר בסיר לחץ שנמצא רגע לפני פיצוץ. למעשה, גם אם הקפדתם לאורך שנות חייכם על אורח חיים בריא ומאוזן, לא פעם בעקבות תקופות לחוצות כמו הגשת עבודות, תקופת מבחנים וכמובן עבודת הגמר אתם מוצאים את עצמכם יוצאים מאיזון, מדלגים על ארוחות כמו גם ממעיטים בפעילות גופנית. על מנת שתוכלו לשמר את אורח החיים גם בזמן תקופה לחוצה החלטנו לאגד בעבורכם את מיטב הטיפים בהם תוכלו להיעזר כבר מעכשיו, כך שתוכלו לדאוג לעצמכם ולבריאותכם בכל זמן נתון:

הסתייעות בתוספי תזונה טבעיים

תוספי תזונה טבעיים מהווים דרך מעולה לשמור על אורח חיים בריא, וזאת בשל הריכוז הגבוה של חלבונים, ברזל, מינרלים כמו גם ויטמינים החשובים לתפקוד התקין של הגוף אך גם לטובת הגברת הריכוז, שמירה על המשקל, חיזוק המערכת החיסונית ועוד. אתר שזוכה להמלצות רבות בקרב סטודנטים כמו גם הציבור הכללי הוא הומאוטריט לאב. תמצאו באתר הזה כמה אפשרויות שקיבלו ביקורות חיוביות מצד הגולשים, וזאת מתוך מטרה להסתייע בתוספי התזונה בחיי היום יום. האתר מחולק לקטגוריות כמו אף אוזן גרון, דרכי נשימה, טיפוח שיער ועוד. המחירים באתר נגישים לכל כיס וניתן בהחלט גם לבחון אפשרות לבצע רכישה של תוספים בהנחה, כל זאת כחלק משילוב של התוספים בתקופות לחוצות וגם בשגרה.

שינה רצופה

למרות הרצון העז להספיק עוד משימה או להמשיך לשנן, חשוב להקפיד על מנוחה קבועה ורצופה. אם אתם לא בטוחים כמה שעות אתם צריכים לישון כדי להרגיש טוב, חשוב לדעת כי ההמלצה היא לישון בין 6-7 שעות אולם אם אתם מבחינים כי אתם לא נחים מספיק, רצוי לפנות לעצמכם ביומן לפחות חצי שעה של מנוחה קלה במסגרתה תוכלו לאגור כוחות ולשוב ללימודים. חשוב להבין כי עייפות משפיעה מאוד על היכולת להתרכז ולשנן ועל כן הקפידו על זמני מנוחה קצובים.

פעילות גופנית סדירה

פעילות גופנית סדירה היא חלק בלתי נפרד מאורח חיים מודרני. מאחר ואתם שוהים לא מעט זמן מול המחשב או יושבים במשך שעות בספרייה ללימודים, הקפידו לתת לעצמכם זמן לצאת לפעילות אירובית של הליכה קצרה או אפילו ריצה בחדר הכושר במכללה/אונ' בה אתם לומדים. דרך מעולה להגביר את המוטיבציה לפעילות ספורטיבית יכולה להתבצע באמצעות הצטרפות לקבוצות ריצה בתוך המוסד בו אתם לומדים או אימון משותף בחדר הכושר עם חבר/חברה ללימודים.

איך לשמור על אורח חיים בריא בתקופות לחוצות בחיים?

תרגול מדיטציה

ניהול נכון של הלחץ בו אתם מצויים הוא חלק משמעותי מאוד בתהליך של אורח חיים בריא. לחץ הוא אומנם בריא וגורם לעלייה לתפקוד, אולם כאשר הלחץ הוא רב הוא משפיע מאוד על היכולת לתפקד ולבצע את המשימות שלכם על הצד הטוב ביותר. על מנת לנהל את המתח ולא לתת לו להשתלט עליכם, מומלץ ולנסות לתרגל מדיטציה קצרה לטובת הרפיה ושחרור, ובהתאם לכך יצירה של רוגע גם כאשר אתם חשים בלחץ.

תחושת לחץ וסטרס יכולים להיות מסוכנים מאוד לגוף ולהפוך לבעיה פיזית של ממש. לחץ יכול להוביל למחלות שונות כמו מחלת הסרטן, פסוריאזיס ואפילו לבעיות בלב. לכן חשוב מאוד לטפל בלחץ באחת מהשיטות שציינו בכתבה ואף לפנות לרופא לקבלת עזרה במידת הצורך.

העשרה

תנו לעצמכם זמן להעשיר את הידע דרך צפייה בהרצאות, יציאה להופעה או אפילו להצגה. הפוגות אלו משגרת היום יום יכולות לסייע לכם מאוד לשמור על אורח חיים בריא וזאת באמצעות יציאה מהלו"ז העמוס, ופינוי זמן אישי.

 

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

המאמרים שלנו

נגישות