קורס ERP: קורס מעשי להתמחות בתחום מערכות ניהול המשאבים לעסקים

ERP הוא סוג של מערכות מידע עסקיות, אשר חשוב ביותר לעסקים רבים. עובדים אשר מתמחים בו, נמצאים בביקוש גבוה, מזה שנים. אם אתם מתעניינים בכך, אלה כמה דברים שכדאי לכם לדעת:

התמונה הגדולה

Enterprise Resource Planning או ERP הוא השם המקובל עבור מערכות ניהול משאבים עסקיות. בפועל, מערכות אלה משלבות ניהול משאבים ותהליכים עסקיים מסוגים רבים. זאת, כולל בתחומים שאופייניים לרוב העסקים, דוגמת ניהול כוח אדם, ניהול לקוחות, ניהול שיווק, ניהול המכירות ועוד. לכן, מערכת ERP צריכה להיות מסופקת ע"י חברה מתמחה בתחום זה ספציפית. GNS היא דוגמה לחברה בולטת ומובילה בהקשר זה, אשר מספקת שירותים בתחום. מדוע עסקים צריכים מערכות מסוג זה? הרעיון הבסיסי של מערכת ERP פשוט מאוד: לשלב במערכת אחת, את כל הפעילויות החשובות של העסק, בכדי להקל ולייעל את ניהולן השוטף. השילוב מאפשר אינטגרציה אופטימאלית בין הרכיבים השונים, באופן שהופך את התפקוד הכללי ליעיל במיוחד. אין נפילה בין הכיסאות וטעויות, בגלל חיבור גרוע בין מערכות ותהליכים נפרדים.

מה עושים המומחים?

בקורסים בנושא זה, לומדים את כל הדרוש בכדי להיות מומחי ERP. למעשה, נדרש גם ניסיון מעשי בשטח, אך את זה תרכשו כמובן בהמשך. בקורסים עצמם, יהיה תרגול בסיסי מסוגים שונים, אשר יספק נקודת התחלה לכך. מומחי ERP מעורבים בפעילויות עסקים, סביב כל שלבי העיסוק במערכות אלה. זה מתחיל כבר משלב הבדיקה הראשונית, כאשר עסק שאין לו מערכת ERP, בודק האם זה כדאי לו. בהמשך, אם מחליטים שמעוניינים במערכת כזו, יש לתכנן את הקמתה בפרוטרוט. מאחר שמדובר במערכת מורכבות למדי, משימה זו חשובה ביותר וכלל לא פשוטה. שלבים נוספים, כוללים את הקמת המערכת, הטמעתה בעסק, תפעול שוטף, ביצוע שינויים שונים ככל הנדרש ועוד. מומחי ERP עשויים לעבוד כשכירים בעסקים שונים וזה הוא כיוון התעסוקה האופייני למי שעברו בהצלחה קורס בתחום זה. לאחר צבירת ניסיון, האפשרות של עבודה כעצמאי הופכת ליותר רלוונטית, כולל מתן ייעוץ לעסקים. אפשרות נוספת, לוותיקים והטובים ביותר, היא הדרכה. נדגיש, כי חשיבות המומחים ל-ERP גדולה מאוד. איכותם משפיעה ישירות על הצלחת השימוש במערכת כזו, אשר תפקודה מרכזי מאוד להצלחת כל עסק שעושה בה שימוש.

קורס ERP: קורס מעשי להתמחות בתחום מערכות ניהול המשאבים לעסקים

מה לומדים?

בקורס ERP לומדים כמובן, את כל מה שחשוב לדעת בכדי להתחיל ולעבוד בתחום זה. לומדים על המערכות עצמן ועל מודולים אופייניים שמהווים חלק מחבילות ERP, אם זה ניהול כספי, ניהול כוח אדם או ניהול שרשרת אספקה. לומדים על מערכות ה-ERP הבולטות בשוק ועל נושא מערכות ה-ERP בענן. כמו כן, לומדים על היבטים מיוחדים חשובים, דוגמת ממשק המשתמש ועל שיטות ומתודולוגיות לתכנון ועבודה עם ERP.

מאפייני הקורסים

בדרך כלל, תנאי הקבלה לקורס כזה נוחים מאוד, מאחר שזה הוא מקצוע שלא מחייב רקע טכני או אחר. למרות שמדובר במערכות מחשוב, ERP היא מערכת שנמצאת בעיקר בשימוש עובדים ומנהלים. לרוב, גם לא מדובר בעבודה טכנית מהסוג של תכנות או של ניהול רשתות. הקורס אורך חודשים בודדים, עד שנה או שנה וחצי.

לסיכום

התמחות בתחום מערכות ניהול המשאבים לעסקים הוא כיוון הכשרה מקצועית אשר משלב שכר גבוה יחסית, אפשרויות קידום רבות, היצע משרות רחב, עניין וסיפוק מקצועי. זה הוא תחום מקצועי שמומלץ לשקול, לכל מי שנוטים לכיוון הטכני בתעסוקה. נוסיף, כי להטמעת ERP וייעוץ, יש בהחלט גם השלכות חשובות ביותר של יחסי אנוש. לא הכול טכני!

המאמרים שלנו

נגישות