מקורות ידע חינמיים ללימוד קידום אתרים

קידום אתרים הוא מקצוע חיוני ביותר כיום וכזה, אשר קורץ לרבים. אחת הסיבות לכך, היא שמדובר בתחום ידע מעשי מאוד. תחום אשר מה שלומדים בו, מתקשר במהירות לעבודה בשטח ולפרנסה. אלא שבשביל לרכוש ידע מקצועי איכותי, צריכים לרוב להשקיע זמן וכסף. האם ניתן ללמוד קידום אתרים בחינם? היכן וכיצד?

ללמוד מהטובים ביותר

אין ספק, שבכדי ללמוד היטב, מומלץ ללמוד מהמומחים. כך תוכלו לעשות, גם לגבי לימודי קידום אתרים. לדוגמה, מדריך ה-SEO של עידן יספק לכם אבני בסיס חשובות להבנת הנושא. מדובר על אחד המומחים הבולטים בארץ לקידום אתרים והמדריך זמין לצפייה בחינם. תוכלו לעקוב אחרי הבלוגים של המומחים ובפרט של עידן בן אור, פודקאסטים שהם משדרים וכדומה. כך תוכלו לדעת, שהמידע שאתם מקבלים אמין, עדכני וברמה הגבוהה ביותר.

קורסים בסיסיים

עוד לפני שתלמדו את סודות המקצוע מהמומחים, צריך להתחיל מהיכן שהוא. המקום הזה יכול להיות מדריכים כמו שהצגנו בסעיף הקודם או קורסים בסיסיים של קידום אתרים. coursera הוא דוגמה לאתר לימודים בולט מאוד. זה הוא אתר וותיק ואיכותי, אשר מציע את חלק מחומרי הקורסים בחינם. כמו כן, שירות התעסוקה מציע קורס קידום אתרים בסיסי, אשר ניתן ללמוד בחינם דרך האינטרנט.

מקורות ידע חינמיים ללימוד קידום אתרים

עזרים של גוגל

לאור מעמדו הבולט של מנוע החיפוש של גוגל בעולם קידום האתרים, כדאי להכיר חומרי לימוד חינמיים שמציעה חברה זו. חומרים כאלה, זמינים למשל בחינם באתר Google Search Central. מעבר לחומרי לימוד ממש, ישנם גם עזרה ומידע טכני מסוגים שונים, אשר זמינים בחינם על כלים של גוגל למקדמי אתרים (כמו Google analytics).

לימודים משלימים

קידום אתרים הוא למעשה תחום מקצועי, אשר נוגע בעוד לא מעט תחומים נוספים. כך שמעבר ללימוד הבסיסי, כדאי ומומלץ להתעמק במקורות לימוד עבור אותם היבטים משלימים. דוגמה בולטת במיוחד, הוא נושא פיתוח האתרים.

דוגמה נוספת, היא שיש השלכות רבות לקידום אתרים, מבחינת שימוש במערכות ניהול תוכן שונות (כמו וורדפרס). לימודים משלימים כאלה, הם לא רק לגבי תחומי משנה, אלא לפעמים לגבי היבטים ואתגרים טכניים ספציפיים. למשל, איך מחשבים החזר ההשקעה (ROI) של פעילות קידום? בנושאים חשובים כאלה, תמצאו לא מעט מקורות מידע חינמיים. חשוב להבין ולזכור, שקידום אתרים הוא למעשה תחום רחב ביותר, שלא ניתן להיות מומחה בכולו. לכן, כבר בשלב הלימוד העצמי, כדאי לקרוא על הכול, אבל לחשוב על התמקדות במה שיותר מעניין אתכם. אם אתם מעוניינים לפתח קריירה עצמאית בתחום זה, כדאי לקחת בחשבון שהדבר יהיה כרוך בעוד לא מעט ידע לגבי ניהול עסקי וכספי, שלא קשור ישירות לקידום אתרים.

עדכונים מקצועיים ושיפור מתמשך

בהמשך ובאופן קבוע, תוכלו להוסיף ללמוד ולהתעדכן, באמצעות בלוגים, ניוזלטרים, פודקאסטים וכדומה. במקורות כאלה, תמצאו לרוב תוכן חינמי, שהוא גם חדשות עדכניות וגם שיתוף במידע מקצועי חשוב. נזכיר כרקע לכך, שגוגל מכניסה באופן מתמיד שינויים שונים, אשר חשוב למקצועני קידום אתרים להכיר. ובכלל, מדובר בתחום דינאמי, אשר מתפתח ומשתנה במהירות.

ללמוד מהניסיון

עוד ערוץ לימוד חינמי וגם הכרחי, הוא להתנסות בדברים בפועל וללמוד מהניסיון. אין תחליף, להתנסות המעשית עצמה – להקים אתרים ולקדם אותם, להסתבך ולפתור, לנסות, לטעות ולשפר. תלמדו בצורה כזו המון. לרוב, תרגול מעשי עולה לכם רק בזמן, אך בהמשך הוא יחזיר את עצמו גם בכסף.

לסיכום

כפי שראיתם, יש לא מעט מקורות מידע חינמיים וגם איכותיים, עבור כל מי שמעוניין ללמוד קידום אתרים.

המאמרים שלנו

נגישות