סטודנטים – אתם לא חייבים לקרוא רק מאמרים: קבלו כמה המלצות על ספרים מעולים!

הלימודים האקדמיים יכולים להיות ארוכים ומעייפים בכל התחומים, אבל חשוב לצאת להפסקות תכופות ולשבור שגרה כדי לא להיכנע לשחיקה הפוטנציאלית. בין אם אתם תולעי ספרים שזנחו את התחביב מאילוצי זמן או שאינכם קוראי ספרים מדופלמים, זהו הזמן לחזור לקרוא ספרים. הבאנו לכם המלצות ל-5 ספרים מסוגים שונים שישכיחו מכם לכמה רגעים את הלחץ של הלימודים. הניחו את ספרי הלימוד ובואו להרים את הספרים המומלצים שלנו.

הכירו (מחדש) את נפלאות הקריאה

קריאה היא אחד התחביבים הפופולריים ביותר בעולם. מדי שנה מתפרסמים רק בישראל כ-7,000 ספרים חדשים מאת יוצרים ישראלים, ומגיעים אלינו למדפים או לאפליקציית הקריאה עוד הרבה מאוד ספרים. קריאה מעודדת אותנו לפתח את הדמיון, לחשוב ולהסיק מסקנות, והרבה מאיתנו חוו את התחושה המהנה שבכניסה לעולם הכתוב מולנו בספר. אם אתם מחפשים פעילות רגועה לערב, אתנחתא נעימה מהשגרה הלחוצה של היום העמוס שלכם או פעילות שתעביר לכם את הזמן במהלך הטיסה או הנסיעה לחופשה הבאה שלכם, הניחו את הכול בצד והרימו ספר טוב מהמומלצים שלנו. אם אתם מתקשים להתרכז בקריאה או שאתם מבלים הרבה בנהיגה או בנסיעה, אתם יכולים להשתמש באפליקציות ייעודיות להקראת ספרים וליהנות בכל זאת מעולם הספרות המגוון. ועכשיו ההמלצות:

ספרי מתח

אם נתקלתם בסדרת מתח ששמה "You" בנטפליקס, ותהיתם לעצמכם מי חשב על הרעיון של העלילה הזאת, אז העומדת מאחוריה היא הסופרת קרוליין קפנס, שהוציאה עד כה שלושה ספרים בסדרה. האחרון שבהם, "את אוהבת אותי", יצא בסוף שנת 2022 והוא המשך נפלא לשני הספרים הקודמים. אם אתם בכל זאת אוהבים ספרות מתח קלאסית יותר, אז אתם יכולים לקנות את הספר החדש של דניאל סילבה, "הנערה החדשה". סילבה הוא אחד ממחברי סיפורי הריגול הטובים ביותר בעולם, וכל ספריו זכו להצלחה רבה.

ביוגרפיות וספרי עיון אקטואליים

יש אנשים שאוהבים לקרוא ספרים המתבססים על אירועי אמת, ואינם מתחברים לסיפורי פנטזיה או לדמויות שאינן אמיתיות. לשם כך קיים ז'אנר ביוגרפיות, ספרי קורות חיים שכתבו על אנשים, אוטוביוגרפיות, ספרי קורות חיים שאנשים כתבו על עצמם, ומגוון ספרי עיון הדנים בנושאים שונים בחיי היום יום. אם אתם סטודנטים למדעי המדינה או שאתם חיים ונושמים פוליטיקה, הספר של נתניהו "סיפור חיי" יכול להיות אחלה בחירה בשבילכם. תוכלו למצוא גם מגוון ביוגרפיות של מנהיגים אחרים מהארץ ומהעולם, או לקרוא ספרי המתעסקים באקטואליה כמו "סיפורה של הפוליטיקה הישראלית" של הפרשן הפוליטי עמית סגל, בו הוא מתאר את ההצלחות והכשלונות של ראשי מדינת ישראל השונים.

 

 

ספרי שירה

אם חשקה נפשכם בספר שהוא עלילתי פחות ומדבר בעיקר על עניינים אישיים ופתיחות, אולי ספרי שירה וקטעים כתובים יתאימו לכם. למשל, ספרו החדש של נעם חורב, "שמש בצנצנת", הוא להיט בקרב מי שקרא ואהב את ספרו הראשון, "טיוטה של אושר", אבל גם מי שזהו ספרו הראשון מתאהב במהרה בכתיבה שובת הלב של חורב, המספר בקטעים בספר על חוויות מהחיים ועל תחושות שקל להזדהות איתן.

סיכום

קריאה היא אחד התחביבים הנפוצים בעולם, ולא בכדי. מגוון הז'אנרים והסופרים המציעים ספרים חדשים, מרתקים ומהנים יוכלו לקלוע לטעמו של כל קורא וכל אחד יכול למצוא לעצמו לפחות ספר או סופר אחד שהוא אוהב. אז בין אם אתם סטודנטים שנושמים פוליטיקה או אומנים הרוצים מנוחה מלאת יצירתיות מהשגרה העמוסה, מגוון הספרים המומלצים יסגרו לכם את הפינה. קריאה נעימה!

המאמרים שלנו

נגישות