הכירו את העמותה שלא משאירה אף אחד מאחור: עמותת אחינועם בראשות האחים איל, רפי ומשה אדרעי

מגפת הקורונה הובילה לשינויים דרמטיים בכל תחומי החיים, ובייחוד בכל הקשור לתחום החינוך. עשרות אלפי תלמידים נאלצו לעבור ללמידה מרוחקת המתבצעת באמצעות מחשבים, וזאת בעקבות הסגר כמו גם הריחוק החברתי שהתרחש בעקבות עלייה עקבית בתחלואה. עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי החליטה בעקבות המצב שלא להשאיר אף אחד מאחור ולחלק מחשבים מחודשים או חדשים לתלמידים מעוטי יכולת, כל זאת מתוך הבנה כי בעידן גלובלי ובחסות מגפת הקורונה, למידה מרוחקת היא חלק בלתי נפרד מיצירה של חינוך איכותי.

חלוקת מחשבים בכל רחבי הארץ

עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, משה אדרעי ואיל אדרעי נוסדה בשנת 2018 מתוך מטרה לצמצם את הפערים בחברה הישראלית. בזמן מגפת הקורונה קיבלו בעמותה אלפי פניות ממשפחות מעוטות יכולות שידן אינה משגת לטובת רכישה של מחשבים, וזאת כאמור בעקבות המעבר ללמידה המתבצעת מרחוק. בעקבות המצב החליטו בעמותה לקדם תוכנית השם "לא משאירים את ילד מחוץ לכיתה" ובמסגרתה יצאו המתנדבים במבצע גיוס של מחשבים בכל רחבי הארץ, כאשר מאז החלו לפעול הצליחו בעמותה לחלק מעל ל-20,000 מחשבים. לאור ההצלחה, החליטו המייסדים להמשיך בתוכנית גם בימים אלו, כחלק מהבנה כי יצירה של חינוך איכותי מבוססת גם על היכולת לספק לכל תלמיד ותלמידה במדינת ישראל את היכולת להגשים את הפוטנציאל הטמון בהם באמצעות יצירה של תשתית מחשוב.

 

 

תוכנית חשובה שזוכה לתמיכה גורפת

כאמור, עמותת אחינועם היא עמותה שפועלת בתחום הרווחה והחינוך, תוך שימת דגש על חיזוק הפריפריה. בזמן מגפת הקורונה נרשם זינוק במספר הפניות של משפחות לסיוע מצד העמותה, כחלק מעליית מחירים משמעותית של מחירי המחשבים כמו גם למידה מרוחקת שצברה תאוצה ולמעשה נמשכת עד לימים אלו ממש, גם לאחר שהיקף התחלואה ירד. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו רפי אדרעי וכן משה אדרעי החליטו למנף את הידע והניסיון לכדי גיוס של הציבור לטובת חלוקת המחשבים, ועדות לכך ניתן למצוא בתמיכה הגורפת מצד הרשויות כמו גם אזרחים שהחליטו להירתם ולתרום מחשבים מחודשים או חדשים שחולקו לאותם בני ובנות נוער מכל רחבי הארץ וספציפית באזורי הפריפריה.

פעילות ענפה למען החינוך במדינת ישראל

בעבור המתנדבים כמו גם המשפחות, עמותת אחינועם שאותה הקימו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי ואיל אדרעי היא עמותה בעלת השפעה אדירה על החינוך במדינת ישראל, כחלק מהבנה כי יצירה של חינוך איכותי ושווה ערך הוא המפתח להשתלבות בשוק התעסוקה. מגפת הקורונה זירזה את ההבנה כי בעידן גלובלי, ניתן לשפר את החינוך על ידי יכולת ללמידה מרוחקת, ועל כן במסגרת התוכנית הזו כמו גם תוכניות נוספות מצליחה העמותה להגשים את החזון ואף להוביל לשינוי ממשי בחייהם של אלפי תלמידים מכל רחבי הארץ וספציפית באזור הפריפריה. כך לדוגמה, התוכנית לקידום בני ובנות נוער מתקיימת גם במתכונת של ליווי אישי החל מגיל 16 ועד להשתלבות בשוק התעסוקה בגילאים בוגרים יותר, כחלק ממעטפת מלאה אותה מספקת העמותה מאז נוסדה.

לסיכום

עמותת אחינועם היא עמותה שפועלת מזה שנים רבות למען צמצום פערים בחברה הישראלית. התוכנית לא משאירים אף תלמיד מאחור היא תוכנית מהפכנית שנמשכת גם בימים אלו ממש, כאשר באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקרוא מידע נוסף ואף לקחת חלק בעצמכם על ידי תרומה של מחשב בעבור תלמיד הזקוק לכך, ובכך להוביל ליצירה של מערך חינוכי איכותי.

המאמרים שלנו

נגישות