אקדמאים? הגשימו חלום והחלו לעבוד בהייטק!

בשנים האחרונות יותר ויותר אקדמאים מבקשים לעשות הסבה מקצועית לתחום ההייטק ולמצוא עבודה. איך עושים הסבה להייטק, איפה כדאי לחפש עבודה והאם זה משתלם? כל התשובות לפניכם.

הסבה להייטק – איך מתחילים?

במאמר הבא תוכלו ללמוד הכול על הסבת אקדמאים להייטק וכשאנחנו מדברים על הייטק אנחנו מתכוונים למגוון רחב של משרות בחברות רבות שמבקשות לאייש תקנים בתחומים שונים. אנחנו לא בהכרח מדברים על משרות פיתוח ותכנון, יש מגוון רחב של משרות שיאפשרו לכם לעשות הסבה מקצועית קלה וקצרה יותר ולהיקלט בחברת הייטק שווה תוך זמן לא ארוך במיוחד.

אז על אילו משרות אנחנו מדברים? ברוב המקרים מדובר במשרות כלליות יותר שאינן דורשות הכשרה מקצועית נרחבת מידי, כמו למשל ניהול פרויקטים, ניהול מוצר, משרות במחלקת השיווק של החברה, כתיבת תוכן ועוד. במידה ותבחרו לעשות הסבה למקצועות מורכבים יותר כמו פיתוח תוכנה למשל, תצטרכו כמובן ללמוד את התחום בצורה מקצועית ואף להציג תעודה מתאימה.

איפה כדאי לחפש עבודה בהייטק?

אם אתם רוצים לעשות הסבה מקצועית להייטק ובאמת להתחיל לעבוד בחברה כזו, יש לכם מגוון דרכים לעשות זאת. הדרך הראשונה והיעילה ביותר היא לפנות לחברת השמה שמתמחה בהשמת עובדים להייטק. לחברות הללו יש ברוב המקרים את כל הקשרים שצריך על מנת לגייס עובדים לחברות גדולות וזה כמובן גם האינטרס שלהן, כך שהסיכוי שהתהליך יצליח הוא דיי גדול.

 

 

בנוסף, תוכלו לנצל את הרשת החברתית על מנת לחשוף את עצמכם למגייסים בתחום ההייטק. הרשת הכי נפוצה כיום לאיתור משרות שוות בתחום היא הרשת החברתית לינקדאין ואם אתם עדיין לא מכירים אותה, אנחנו בהחלט ממליצים לכם ללמוד אותה ולפתוח פרופיל מושקע. אחרי הכל, הפרופיל יהיה הפנים שלכם וככל שתשקיעו בו כך הסיכוי שתצליחו לעשות הסבה גדל.

אופציה יעילה נוספת עבורכם היא פשוט לנצל קשרים עם מכרים. במידה ויש לכם חברים שכבר עובדים בהייטק, אנחנו בטוחים שהם ישמחו לעזור לכם להתקבל לחברה שלהם בכל תפקיד שלא יהיה, יש מצב שהם גם יתוגמלו על זה וזה ישתלם להם.

האם משתלם לעשות הסבה להייטק?

בסופו של דבר אנחנו בטוחים שאתם שואלים את עצמכם האם זה ישתלם לכם. אז ראשית חשוב לציין שלא משנה לאיזו חברה תתקבלו, אתם הולכים להיות ג'וניורים. הכוונה היא שאתם תיחשבו כשמתחילים וזה כמובן יבוא לידי ביטוי בשכר שלכם. עם זאת חשוב לציין, אם תהיו טובים בתפקיד ותוכיחו את עצמכם, תוכלו לעלות מהר מאד בסולם הדרגות, להתקדם ואף להרוויח שכר גבוה הרבה יותר.

האם תוכלו לשלב עבודה ומשפחה?

מדובר באחד מהחששות הגדולים ביותר בקרב אקדמיים שמבקשים לעשות הסבה להייטק. נפתח בשורה התחתונה, ההייטק הוא תחום אינטנסיבי מאד ולא פעם תצטרכו למצוא את עצמכם מקריבים את שעות המשפחה לטובת שחרור עוד גרסה לשוק. עם זאת חשוב לציין שהכל תלוי בכם והקווים המנחים שתבססו בהתחלה הם אלה שילוו אתכם גם בהמשך.

למשל, אנחנו מליצים לכם לחפש עבודה בחברה שעובדת לפי המודל ההיברידי, חלק מהשעות מהבית וחלק מהמשרד, כל תוכלו להמשיך ולהשקיע בחיי המשפחה שלכם מבלי להזניח אותם. כיום לא מעט חברות מציעות לעובדים את המודל הזה, זה מקובל והעולם הולך לשם ותוכלו לדרוש זאת מהתחלה.

לסיכום

אם אתם אקדמאים ומעוניינים לעשות הסבה להייטק, אנחנו ממליצים לכם לעשות את זה בחוכמה. חפשו עבודה במקומות הנכונים, היעזרו בחברת השמה, ברשתות החברתיות ובקשרים שלכם ואנחנו בטוחים שתצלחו את המשימה בשלום.

המאמרים שלנו

נגישות