מחפשים מורה פרטי ללימודי גיטרה? זה מה שצריך לקחת בחשבון

מורה פרטי ללימודי גיטרה

אחד מכישורי החיים החשובים לטעמנו היא היכולת לנגן על כלי מוזיקלי כלשהו. המוזיקה מעשירה את המנגן אותה על פני רבדים שונים – ראשית מדובר בלימוד אשר מפתח יכולות ריכוז, מחשבה, יצירתיות וגם מצוינות. שנית, מוזיקה היא שפה בינלאומית שכל בן אנוש באשר הוא יכול להתחבר אליה, בין אם זה חבר, בת זוג, קולגה או קהל לא מוכר במדינה זרה.

אחד מכלי הנגינה הפופולריים ביותר הוא כלי מוכר ואהוב במיוחד… הגיטרה. יש לכך סיבות רבות. ראשית היא פשוט כלי נעים שיש לו הרבה גרסאות וצלילים שונים המופקים מגיטרות קלאסיות וחשמליות. שנית, זהו כלי זול יחסית אשר ניתן לנייד אותו בקלות. זה הופך את הלימוד לנגיש ואת הנגינה וההתמדה לאורך תקופת חיים לקלה ומהנה.

ניתן ללמוד לנגן באופן עצמאי אבל זה קשה ולא מומלץ. את השלבים הראשונים בנגינה רצוי ללמוד ממורה פרטי אשר ילווה אתכם ויבנה לכם בסיס איתן של ידע והרגלים נכונים. במאמר הזה ניתן עצות מועילות בכדי לבחור את המורה המתאים שיעניק לכם את חוויית הנגינה לכל חייכם.

מוצאים מורה מקצועי

ראשית, הסינון הראשון יהיה של מורים אשר יש להם רקע מוכח בלימוד גיטרה. חפשו מורים אשר למדו הוראה של נגינה. לא מספיק להיות מוזיקאי מוכשר. בשביל ללמד צריך סט של תכונות ומיומנויות אשר רוכשים בלימוד וניסיון. מורים אשר מלמדים במקומות עם מוניטין טוב כגון קונסרבטוריום מוכר יוכלו להתאים.

רצוי להימנע ממורה עם מעט ניסיון אפילו אם הוא מציע מחיר נמוך לשיעור. חשוב להיחשף אל הנגינה על ידי מי שידע להעניק לכם הרגלים נכונים של אחיזה, פריטה והאזנה. מורה מתחיל עדיין לא פיתח מספיק מיומנות ואינו מנוסה דיו בלהבין בעיות של נגנים מתחילים.

מורה פרטי ללימודי גיטרה

מורה שהוא מוזיקאי

רצוי מאד ללמוד ממורה למוזיקה אשר פעיל גם במסגרות אחרות של יצירה מוזיקלית. אלו יכולות להיות נגינה בתזמורות שונות, עבודה כמעבד או מלחין, או אפילו ניצוח. אדם כזה הוא מוזיקאי אמיתי אשר קיים בו עדיין הלהט למוזיקה. הוא מוזיקאי אשר יוצר ומתפתח ונמצא באופן מתמיד בתהליך לימוד ויצירה משל עצמו. זה יעזור מאד בכדי לקבל השראה וגם בכדי להציב מודל לחיקוי אשר חשוב כל כך בשלבים הראשוניים.

מורה זמין

רצוי למצוא מורה אשר נמצא קרוב אליכם ושהמחיר שלו לא הופך את הלימוד לעול כבד מידי עליכם. אם אתם נדרשים לגמישות מבחינת השעות בשל אילוצי עבודה או משפחה, דאגו לוודא שזה מקובל על המורה. המנעו ממורה אשר ממוקם רחוק ממקום המגורים שלכם. זה יהפוך במוקדם או במאוחר למכשול ויקשה על התמדה בתקופות קשות אשר מגיעות מידי פעם בלימוד כלי מוזיקלי.

 

לבסוף, נמליץ לכם להתחשב באינטואיציה שלכם לגבי הכימיה עם המורה. זהו אדם אשר ילווה אתכם במשך שעות רבות בכל חודש ולמשך שנים. ההצלחה בלימוד תלויה בקשר שיהיה ביניכם. כדי לאמוד את אותה כימיה וקשר אישי תוכלו להתרשם מאותו מורה בפגישה אישית ואפילו כמה שיעורי ניסיון. חשוב לזכור שזו איננה בושה להחליף מורה על בסיס תחושת בטן וחוסר כימיה.

המאמרים שלנו

נגישות