מדברים אקדמית: איך תוכלו לשפר את האנגלית שלכם לקראת התחלת התואר?

רוצים להמשיך להשכלה גבוהה או סטודנטים ורוצים לעבוד בסביבה בינלאומית? השליטה באנגלית חשובה יותר ויותר לסטודנטים רבים ברחבי העולם.

במאמר זה נתעמק בכמה מהאסטרטגיות היעילות ביותר שבהן תלמידים יכולים להשתמש כדי לשפר את שליטתם באנגלית. באמצעות אסטרטגיות אלה, אתם יכולים להתקדם בצעדי ענק לקראת שליטה באנגלית והשגת יתרון בשוק העולמי.

חשיפה

אחת הדרכים היעילות ביותר לשפר את כישורי האנגלית שלכם היא באמצעות חשיפה לסביבה דוברת אנגלית. ניתן לעשות זאת במספר דרכים, כגון לימודים בארצות הברית או השתתפות בקורסים בשפה האנגלית במדינה זרה. עם זאת, לא לכולם יש את המשאבים לנסוע או ללמוד קורסים רשמיים. למרבה המזל, עדיין ניתן ליצור חוויה סוחפת בבית. הינה כמה טיפים שיעזרו לכם להתחיל:

 • צפו בתוכניות טלוויזיה ובסרטים באנגלית: הצפייה תחשוף אתכם לתוכן אותנטי בשפה האנגלית ותעזור לכם לשפר את כישורי ההאזנה שלכם.
 • קראו ספרים ועיתונים בשפה האנגלית: קריאה היא דרך מצוינת לבנות את אוצר המילים שלכם ולשפר את כישורי ההבנה שלכם.
 • האזינו למוזיקה ופודקאסטים בשפה האנגלית: באמצעות האזנה אתם יכולים לשפר את כישורי ההגייה וההאזנה שלכם, ולהיחשף למבטאים וניבים שונים.
 • דברו עם דוברי אנגלית כשפת אם: אם יש לכם דרך לגשת לדוברי אנגלית כשפת אם, נסו לדבר איתם באופן קבוע כדי לשפר את כישורי הדיבור וההאזנה שלכם.

תרגול

כמו כל מיומנות, שליטה באנגלית דורשת תרגול. אז אם עדיין לא בחרתם תחום לימודים, הינה כמה דרכים יעילות לתרגל את כישורי האנגלית שלכם:

 

 

 • דברו אנגלית ככל האפשר: גם אם אינכם בסביבה דוברת אנגלית, נסו לדבר אנגלית עם חברים או עם בני משפחה שגם לומדים את השפה.
 • הצטרפו לקבוצות באנגלית: בקהילות רבות קיימות קבוצות שיחה שבהן אנשים יכולים לתרגל דיבור באנגלית עם אחרים.
 • האזינו לרדיו או לפודקאסטים בשפה האנגלית: כך תשפרו את כישורי ההאזנה שלכם ותיחשפו למבטאים וניבים שונים.
 • כתבו באנגלית: כתיבה באנגלית יכולה לעזור לכם לשפר את כישורי הדקדוק ואוצר המילים שלכם, ולפתח את סגנון הכתיבה שלכם.
 • השתמשו באפליקציות ובתוכנות בשפה האנגלית: קיימות מספר אפליקציות ותוכנות זמינות שיכולות לעזור לכם לתרגל את כישורי האנגלית שלכם, ובנוסף להן, שינוי של הגדרות הטלפון לשפה האנגלית יחשוף אתכם אליה באופן יומיומי.

אוצר מילים

בניית אוצר מילים היא היבט חשוב נוסף בשיפור כישורי האנגלית. אתם צריכים לחפש באופן פעיל מילים וביטויים חדשים ולנסות להשתמש בהם בשיחה ובכתיבה. אתם יכולים גם להשתמש בכרטיסיות או בטכניקות שינון אחרות כדי ללמוד אוצר מילים חדש. יתר על כן, קריאה והאזנה לחומרים בשפה האנגלית יכולות לעזור לכם ללמוד מילים חדשות בהקשר. ולסיום, לימוד ניבים וביטויים נפוצים יכול גם לעזור לכם לתקשר בצורה יעילה יותר ולהבין את הניואנסים של השפה.

דקדוק

שיפור הדקדוק חשוב גם הוא לשליטה באנגלית. הינה כמה אסטרטגיות שיעזרו לכם לשפר את כישורי הדקדוק שלכם:

 • פתרו חידוני דקדוק: יש מגוון של משאבים מקוונים המציעים חידוני דקדוק ותרגילים שיעזרו לכם לתרגל את הכישורים שלכם.
 • השתמשו בתוכנות לבדיקת דקדוק: מעבדי תמלילים וכלים מקוונים רבים כוללים תוכנה מובנית לבדיקת דקדוק שיכולה לעזור לכם לזהות שגיאות ולשפר את הכתיבה שלכם.
 • צפו בהדרכות דקדוק: יש מגוון סרטוני וידאו ומדריכים זמינים באינטרנט שיכולים לעזור לכם לשפר את הבנת את כללי הדקדוק באנגלית.
 • קראו ונתחו טקסטים בשפה האנגלית: קריאה וניתוח של טקסטים בשפה האנגלית יכולים לעזור לכם להבין כיצד משתמשים בדקדוק בהקשר.

לימוד

לימוד אנגלית פורמלי הוא הדרך היעילה בשביל תלמידים לשיפור כישורי האנגלית שלהם. ישנם סוגים רבים של קורסים ותוכניות באנגלית, כמו ברלינגטון (לחצו כאן לפרטים על הקורסים שלהם). התלמידים יכולים לבחור את התוכנית המתאימה ביותר לסגנון הלמידה ולמטרות שלהם. תוכניות מסוימות מתמקדות במיומנויות שיחה ודיבור, ואחרות עשויות לשים דגש על קריאה וכתיבה.

לסיכום

שיפור מיומנויות השפה האנגלית דורש זמן, מאמץ ותרגול, אך זוהי מטרה ברת השגה עבור תלמידים בעלי מוטיבציה ומסורים. נסו לשלב בין השיטות האלה ומצאו מה עובד הכי טוב עבורכם. עם מאמץ ומסירות, אתם יכולים להיות בטוחים ובקיאים באנגלית, מה שיועיל לכם מבחינה אקדמית, מקצועית וחברתית.

המאמרים שלנו

נגישות