איך מארגנים חינה מרוקאית בלי לקרוע את הכיס?

אחד האירועים המשמעותיים ביותר  רגע לפני החתונה הוא כמובן אירוע החינה. מדובר באירוע שהפך בשנים האחרונות לסמל סטטוס של ממש, בייחוד בשל האטרקציות וכן התפאורה המפוארת אשר הופכת את הטקס המסורתי לחגיגה בלתי נשכחת – לא פחות מיום החתונה. אולם, בעבור סטודנטים וסטודנטיות מדובר באירוע שעלול לגרור הוצאות כספיות עצומות ואפילו חובות, ועל כן אם אתם בדיוק מתכננים להפיק את החינה שלכם הגעתם למקום הנכון. במדריך זה נציג את כל השלבים בדרך לארגון של חינה מרוקאית אותנטית וחגיגית, מבלי לקרוע את הכיס. מוכנים? בואו נתחיל!

הגדרת תקציב

הגדרת תקציב לפני האירוע הוא נדבך חשוב ביותר. מומלץ להקים באמצעות אקסל טבלה המציינת את כל ההוצאות הדרושות תוך שימת דגש על הגדרה מראש של סכום בו תוכלו לעמוד. שימו לב כי לעיתים תהיה חריגה מהתקציב בעקבות הוצאות לא צפויות, אולם באמצעות הטבלה ניתן ליצור מערך פיננסי המאפשר לכם להיות עם אצבע על הדופק לגבי התזרים שלכם.

השכרה במקום קנייה

דרך מצוינת לחסוך בעלויות יכולה להתבצע באמצעות השכרה של ציוד, במקום רכישה. רכישה של ציוד לחינה יכול להגיע לעשרות ולעיתים מאות אלפי שקלים ועל כן באמצעות פנייה לחברות המתמחות בתחום ההשכרה תוכלו ליצור אירוע חינה מרוקאית מקורי, ובהתאם לכך להוזיל את העלויות בעשרות אחוזים. מבחינת השכרה ניתן להשכיר הכול – החל מתלבושות לחינה, אוהל חגיגי, שולחנות כיסאות וכן אלמנטים נוספים כמו שוק מרוקאי אותנטי אותו מקימים באירוע שלכם.

איך מארגנים חינה מרוקאית בלי לקרוע את הכיס?

מעבר לאירוע אינטימי במקום אירוע גדול

בזכות שנת הקורונה רבים הבינו כי אירועים גדולים הם לא בהכרח סממן לאירוע מוצלח, ולכן האפשרות להעביר את האירוע שלכם מאולם גדול למקום אינטימי כמו הבית מהווה הזדמנות ליצור אירוע בלתי נשכח אבל במקביל גם חסכוני. במקום להוציא אלפי שקלים בעבור השכרה של מקום, אפשר ואף רצוי לקיים אירוע אינטימי בחיק בני המשפחה והקרובים לכם בבית.

הפקה עצמאית

העדיפו להפיק באופן עצמאי את האירוע שלכם ולהיעזר בשירות של מפיקת חינות לטובת קבלת שירות נקודתי. הפקה עצמאית דורשת מכם לא מעט זמן והשקעה אולם בטווח הרחוק אפשר בהחלט להוזיל את העלויות ולהיוועץ במפיקה לטובת אלמנטים ספציפיים, כמו למשל השכרה של תלבושת.

שיתוף וקהילתיות

רצוי מאוד לשתף את בני המשפחה והחברים בתהליך ארגון החינה, ולבחון האם הם יכולים לסייע לכם. דודים ודודות יכולים להכין בעבורכם את הממתקים והאוכל ובאמצעות חברים שיתנדבו לסייע אפשר לארגן אירוע מושלם וחגיגי במיוחד המבוסס על עיקרון של שיתוף וקהילתיות. מאחר ואתם סטודנטים במהלך לימודים באקדמיה, החברים שלכם ואפילו אגודת הסטודנטים ישמחו לסייע לכם בכל תהליך הארגון כולל איתור מקום וספקים, כל זאת מתוך מטרה לאפשר לכם לחגוג חינה מרוקאית אותנטית אבל גם כזו שלא תשאיר אתכם עם חובות כבדים.

עשו זאת בעצמכם

במקום לבצע רכישה של קישוטים כמו גם מזכרות לאורחים מהאירוע, אפשר ואף רצוי להיכנס ליוטיוב כמו גם לרשתות החברתיות וללמוד כיצד להכין בעצמכם קישוטים ומתנות לאורחים בשיטת עשה זאת בעצמך. גם אם אין לכם ניסיון קודם בתחום, מדובר בהזדמנות מעולה לחסוך בעלויות אבל במקביל גם ליצור נופך אישי ואותנטי באירוע שלכם.

לסיכום, הפקה וארגון של אירוע  חינה הוא לא עניין פשוט, בייחוד בעבור סטודנטים שרוצים להפיק אירוע משמעותי. אולם, באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כעת תוכלו גם אתם להפיק אירוע חינה מרוקאי מושלם וחגיגי שישאיר לכם ולאורחים טעם טוב ואפילו עוד כמה שקלים בכיס. שיהיה במזל טוב!

המאמרים שלנו

נגישות