ללמוד בניית גיטרות: קורס מיוחד ש(אולי) לא הכרתם

ללמוד בניית גיטרות

במאמר הבא אנחנו רוצים להציג בפניכם אפשרות לימוד אשר יכולה להתאים למי שאוהב מלאכות יד וגם יש לו זיקה כלשהי למוזיקה. מדובר בקורס אשר ילמד אתכם לבנות גיטרה וממנו תצאו עם גיטרה מעשה ידכם להתפאר.

למעשה, לא צריך לדעת לנגן טוב או לנגן בכלל כדי לבנות גיטרה בעצמכם. יחד עם זאת, חשוב להבין ולהכיר צלילים שונים של גיטרות שונות וגם לדעת לכוון אותן. הקורסים השונים לבניית גיטרות נפתחו בשנים האחרונות בעקבות גל של ביקוש לכל מה שקשור בתרבות ה'עשה זאת בעצמך' כמו גם הקיימות והחזרה למלאכות הבסיסיות. המשיכו לקרוא בשביל לגלות האם הקורס הזה יכול להתאים לכם.

מדוע ללמוד לבנות גיטרה?

זוהי שאלה שתצטרכו לשאול את עצמכם לפני הרשמה לקורס בניית גיטרות. התשובה נחלקת לשתי סיבות או יעדים אשר תוכלו להציב לעצמכם: תחביב או עיסוק מקצועי. יש הבדל בין הדברים והוא יכול למצוא ביטוי כבר מתחילת הקורס:

  • בניית גיטרות כתחביב – איזו דרך יותר טובה אתם מכירים בשביל להעביר את שעות הפנאי חוץ מבניה של גיטרות איתן תוכלו לנגן או להעניק בגאווה לבני משפחה או חברים. אם המטרה שלכם היא תחביב, תוכלו לקחת את הקורס יותר בקלות וגם לא תזדקקו לרכישה של כלי עבודה רבים בדרך כלל.
  • בניית גיטרות כמקצוע – הקורס הזה יכול לפתוח צוהר לעולם מקצועי הכולל בניה של כלי נגינה שונים: מנדולינה, יוקללה, גיטרות קלאסיות או חשמליות. אפשרות נוספת ורווחית לא פחות היא להמשיך לאחר הקורס ולהתמקצע בתיקון ושיפוץ גיטרות.

מהלך הקורס לבניית גיטרות

ישנם מספר נושאים אשר עליכם להבין בצורה טובה לפני שתאחזו בחתיכת העץ הראשונה או תנסרו ולו סנטימטר אחד, אלו יהיו בין היתר:

  • הבנה של עץ – תכונות שונות של עצים נובעות מחלקים שונים או ממינים שונים. עץ הוא חומר מופלא שיכול להפיק צלילים קסומים אבל צריך לדעת איך לעבוד איתו, כיצד ליישן אותו ואיזה סוג להתאים לאיזה חלק של הגיטרה.
  • כלי עבודה – בניית גיטרה תצריך מכם היכרות עם מגוון מאד גדול של כלי עבודה קונבנציונליים יותר או פחות. שליטה בכלי העבודה היא המפתח להצלחה.
  • ידע מוזיקלי – לא תצטרכו ללמוד נגינה אבל כן להכיר מושגים בסיסיים אשר יעזרו לכם להפיק גיטרות אשר לא רק נראות טוב אלא גם נשמעות נהדר.

הקורסים השונים אורכים בסביבות ה20-25 מפגשים והמחיר נע בין 12000 ש"ח ל16000ש"ח כאשר בתוכו כלולים גם החומרים אשר עלותם יקרה. בשביל הקורס, תצטרכו לפנות לעצמכם לפחות אחר הצהריים אחד בשבוע למשך כחצי שנה.

 

ניתן ללמוד את הקורס אצל מגוון מורים וסדנאות. סדנת באנטינג של יריב לוריא בקיבוץ עין שמר מציעה קורס איכותי לבניית גיטרות. אם תרצו לשלב את הקורס עם ידע בכלים ידניים, תוכלו להירשם לקורס של בית הספר לנגרות ידנית הנקרא בפשטות 'ידנות'.

בכל מקום בו תלמדו בניית גיטרות, נכונה לכם חוויה מאתגרת, מלאת סיפוק ואפילו מגבשת מאד עם החברים החדשים לתחביב או למקצוע איתם תעבדו המשך ימים שלמים כתף אל כתף.

המאמרים שלנו

נגישות