עורכי הדין של העתיד: אלו מוסדות הלימוד הבולטים בישראל

לימודי משפטים

אחד המקצועות הנחשקים ביותר בישראל הוא עריכת דין. זהו מקצוע אשר מתווך בין אנשים לבין היישום של החוק במגוון דרכים ומשימות. עורכי הדין כמובן מוכרים כמי שמייצגים לקוחות בבית המשפט ומציגים את טענותיהם באופן שישרת אותם. מתעניינים בלימודי משפטים? ריכזנו בעבורכם מידע שחשוב להכיר.

הליכים משפטיים שונים

עורכי דין אמונים על מספר רב של הליכים משפטיים שונים. אלו כוללים:

  • ייעוץ משפטי – היכולת להכווין אדם או מוסד כלשהו כך שימנע מבעיות משפטיות או אפילו יפתור בעיות קיימות מבלי להגיע לבית המשפט.
  • עריכת חוזים – עורכי דין בהתמחויות שונות עורכים חוזים בתחומי הנדל"ן, חברות ומסחר, ספורט ועוד.
  • מגשרים – עורכי דין מומחים בגישור הם אלו אשר מונעים מסכסוכים רבים להגיע לבתי המשפט, להיגרר על פני זמן רב ובכך גם חוסכים הרבה כסף ללקוחות שלהם.
  • שירותי נוטריון – אלו עורכי דין בהתמחות מיוחדת אשר מקנה להם את היכולת להנפיק תרגומים רשמיים ולאשר נכונות של מסמכים שונים.

כדי לעסוק באחד התפקידים הללו ועוד הרבה יותר, על המועמד לסיים תואר ראשון בלימודי משפטים. לאחר מכן יש להשלים תקופת התמחות במשרד עורכי דין, בפרקליטות או אפילו בבית המשפט. בסוף התהליך מתבצעת בחינה מטעם לשכת עורכי הדין כאשר מי שעומד בה בהצלחה, מקבל את התואר הנכסף: עו"ד.

הצעד הראשון – תואר במשפטים

ניתן ללמוד משפטים בישראל בשורה של מוסדות טובים, הנה הבולטים שבהם:

  • אוניברסיטת חיפה – הפקולטה למשפטים ממוקמת בקמפוס היפה שעל הר הכרמל. ניתן ללמוד לתואר חד חוגי של שלוש שנים וחצי או לתואר דו חוגי.
  • לאוניברסיטת תל אביב יש מוניטין רב בתחום המשפטים כמו גם משפטנים מפורסמים ומצליחים שלמדו בה. ניתן ללמוד לתואר חד או דו חוגי ולהמשיך לתארים מתקדמים: תואר שני ודוקטורט. למצטיינים תינתן האפשרות להמשיך ישירות לאחר התואר הראשון במסלול ישיר לשלישי.
  • הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים – זו אחת האוניברסיטאות הנחשבות ביותר בארץ וכך גם התואר במשפטים. כאן ניתן ללמוד תואר משולב עם מגוון תארים: קרימינולוגיה, מנהל עסקים, מדעי המדינה ואפילו עבודה סוציאלית. התארים הללו מיועדים הן למי שרוצה להמשיך ולעסוק בעריכת דין והן למי שרוצה בסיס איתן של לימודי משפטים אשר ישמשו אותו בהמשך הדרך.
  • המכללה האקדמית ספיר – זו נמצאת בנגב הצפוני. היא מציעה תואר ראשון במשפטים באווירה אינטימית עם יחס אישי. מספר התלמידים מוגבל בכל מחזור ל80. התוכנית מנוהלת על ידי שלושה פרופסורים מאוניברסיטת תל אביב.
  • הקריה האקדמית אונו – זו נמצאת בקרית אונו. ניתן ללמוד כאן תואר ראשון במשפטים וגם שילוב עם תארים נוספים במנהל עסקים. במסגרת הלימודים לתואר ראשון במנהל עסקים, ניתן לצבור כבר נקודות בקורסים לתואר השני במנהל עסקים.
  • מכללת שערי משפט – המכללה בהוד השרון היא אחת הראשונות שהציעו לימודי משפטים מחוץ לאוניברסיטאות. בתואר הראשון במשפטים ניתן לקחת קורסי התמחות במגוון תחומים: טכנולוגיה, דיני משפחה וירושה, משפט פלילי, משפט אזרחי ועוד. כך ניתן לקבל כבר כיוון ספציפי להמשך הדרך המקצועית.

 

תואר במשפטים נחשב ליוקרתי ומהווה בסיס איתן לקריירה בתחומים רבים כגון עסקים, סקטור ציבורי ואפילו פוליטיקה.

המאמרים שלנו

נגישות