סטרס ולחץ: דרכים להירגעות והפגת מתחים

בין אם מדובר על הצורך המתמיד בפרנסה בתקופת הלימודים המחייב אותנו להשקיע שעות ארוכות בעבודה שלנו, בין אם אלו מערכות היחסים בחיים שלנו בתקופה הזו שהרבה פעמים עשויות להיות טעונות, ובין אם אלו משברים אישיים בתחומים שונים שכל אחד מאיתנו חווה במהלך הלימודים, החיים שלנו כסטודנטים רווים באופן טבעי בלא מעט מתח וסטרס. מרביתנו יודעים איך לנהל את המתח הזה בצורה טובה, וחלקנו אפילו רותמים אותו לטובתנו ומשתמשים בו כדי לממש את המטרות החשובות שלנו בחיים, יש כאלו עבורם הוא יכול להיות בהחלט מוגזם וליצור בעיות שונות ואפילו לדחוף להפרעות נפשיות, ולמען האמת גם מי שלא חווה מתח בצורה כל כך קיצונית, חייב מדי פעם למצוא את הדרכים להפיג אותו בצורה טובה. אם אתם מרגישים שאתם מזדהים וגם אתם צריכים לשכך את המתח והחרדה שאתם חווים בחיים מפעם לפעם, אנחנו רוצים לחלוק כמה רעיונות איך אפשר לעשות את זה. אז קחו נשימה עמוקה ובואו נתחיל.

חדרי מלח

הדרך הזו להרגעה ושיכוך של מתחים ולחצים היא בלי שום ספק דרך מצוינת וייחודית. מעבר לכך, חדרי המלח גם יכולים לסייע ולהקל על מגוון רחב של בעיות שונות הקשורות בנשימה, על כן זו גם אחת האפשרויות להירגעות וניקוי מערכת הנשימה הטובות ביותר שיש.

אם עדיין לא יצא לכם לשמוע על זה, מדובר למעשה בחדרים מיוחדים שנמצאים ברחבי הארץ העשויים מלח בתרכובות מסוימות שמשתחרר לאוויר במהלך השהייה בהם. הנשימה על המינרלים מקלה על הנשימה והשהייה בחדר הממוזג עם המוסיקה המרגיעה עושה בהחלט טוב לנפש.

יוגה ומדיטציה

אם יש טכניקות תרגול שבהחלט יכולות לספק רגיעה הרי שמדובר על הסוגים השונים של יוגה ומדיטציה. מדובר למעשה בתורות עתיקות ותרגולים שהלכה למעשה עוזרים לשחרר חומרים מרגיעים במוח. את התחושה המרגיעה אפשר בהחלט להרגיש אחרי תרגול אחד אם זו הפעם הראשונה שאתם מתנסים בדבר הזה, אבל חשוב לומר שעל מנת לזכות ברוגע ושלווה עקביים לאורך זמן ארוך, יש להתמיד בתרגולים ולבצע אותם על בסיס קבוע. יוגה ומדיטציה יסייעו לכם לשמור על אורך חיים בריא ואפשר ללמוד איך עושים זאת דרך סרטונים ביוטיוב או להצטרף לקבוצות תרגול שנמצאות במקומות שונים בארץ.

סטרס ולחץ: דרכים להירגעות והפגת מתחים

נופש בטן גב

מי לא אוהב לצאת לחופשה ביעד אקזוטי על חוף הים או בבית מלון או ריזורט מפנק עם בריכה גדולה. הרבה פעמים כל מה שצריך בחופשות הללו זה להצטייד מראש בכמות מספקת של קרם הגנה ופשוט להתהפך לסירוגין מהגב לבטן, כאשר בין לבין אתם קופצים לטבילות מרעננות במים. אגב, יש אטרקציות בחופשות שנחשבות אקסטרימיות ולא כאלו המשויכות באופן מייד עם רגיעה ושלווה, אבל יש אנשים שזה מה שעושה להם טוב על הנפש ומרגיע אותם ואם זה מה שמתאים לכם, אל תהססו ולכו על זה.

טיפולי וואטסו

אם לא יצא לכם לשמוע מעולם על הטכניקה המיוחדת הזו, שווה להכיר את שיטת הטיפול המיוחדת הזו. מדובר למעשה על טכניקה המשלבת אלמנטים מעולם טיפולי השיאצו, רק שאלו קורים בתוך הבריכה ונעשים על ידי מטפל מוסמך בתחום. מי שחווה אי פעם את הטיפול הייחודי הזה, מעיד שהתחושה ממש שונה, מיוחדת ומרגיעה והרבה פעמים מתארים את החוויה ממש כמו עובר ששוחה במי השפיר ברחם אמו.

לסיכום – לא חשוב באיזו שיטה תבחרו, העיקר שתזכרו שחשוב לקחת פסק זמן מדי פעם ולהרגיע את הלחץ הגדול שקיים בתקופת הלימודים. אם תעשו זאת, תוכלו לעבור בהצלחה גדולה אפילו יותר וללא בעיות מיוחדות.

המאמרים שלנו

נגישות