צריכים טיפולי שיניים? בחירת המרפאה היא השלב החשוב ביותר

הצורך בטיפולי שיניים אף פעם לא "נחמד". זה הוא לרוב אילוץ, שדורש השקעת זמן וכסף, שני דברים שאין לסטודנטים בשפע וזאת בלשון המעטה. מה עושים במקרה שבו בכל זאת מופיע צורך בטיפולי שיניים, דווקא במהלך הלימודים?

להיות ערוכים מראש

ישנה האפשרות להגיע למרפאת שיניים באופן מיידי, במקרי חירום. הטוב ביותר, הוא להכיר מרפאה מומלצת שדרכה ניתן לבצע את הטיפולים ולהיות ערוכים מראש לפנות אליהם לייעוץ. כמו כן, גם קופות החולים מציעות שירותי רפואת שיניים דחופה. ישנם כמובן מקרים יוצאי דופן, שבהם השיניים נפגעות כחלק מתאונה, באופן שמחייב קודם כל טיפול רפואי כללי ואולי הגעה לחדר מיון.

כך תבחרו מרפאת שיניים איכותית:

נקודות לסינון ראשוני

עשויות להיות נקודות מסוימות, אשר יאפשרו לכם לבצע סינון ראשוני של האפשרויות, בכל הנוגע לבחירת מרפאת שיניים. המרחק מכם למשל, עשוי להיות מאוד משמעותי. כך גם המחירים ואף המידה שבה קל או לא קל להשיג בה תור. מחד, אם המרפאה מבוקשת מאוד ולא קל להשיג בה תור, זה הוא סימן טוב (ביקוש רב). מאידך, ההמתנה הארוכה כשלעצמה, עשויה שלא להתאים לכם.

מוניטין

האמינות והאיכות, כפי שהן מתבטאות במוניטין של המרפאה שתבחרו, חשובות ביותר. שיניים הן תחום רפואי שמחייב רמה גבוהה של טיפול וחשוב שלא להתפשר מבחינה זו. השיניים כמובן חיוניות לחיי היום יום ושמירתן במצב בריא וטוב, משמעותית מאוד. בכדי להבטיח שאתם מפקידים את בריאותן בידיים מקצועיות ואיכותיות באמת, חיוני לנסות ולהעריך כמיטב יכולתכם, את המוניטין של המרפאה. המלצות מחברים ומשפחה, הן המקור הטוב ביותר להשיג מידע מסוג זה. תוכלו גם להתרשם ישירות מאתר המרפאה וכמובן, לבצע חיפוש חופשי על שם המרפאה ושמות רופאי השיניים שעובדים בה. מומלץ שלא להסתפק בחוות דעת אחת לחיוב או לשלילה, מאחר שאנשים שונים עוברים סוגי טיפולים שונים וזה פשוט "לא אותו דבר" עבור כל אחד.

התמחות

יישור שיניים, שיקום פה, השתלת שיניים, מחלות חניכיים, טיפולים אסתטיים שונים – יש כמה וכמה התמחויות משנה אצל רופאי שיניים. כדאי לקחת זאת בחשבון בבחירת מרפאה. ייתכן שצורך ברופא שיניים במהלך הלימודים, עבור דבר מה שדורש טיפול בהקדם, יביא אתכם לחפש רופאי שיניים שמתמחים בתחום שדרוש כמענה לכך. אם לא מדובר במקרה חירום או מקרה שצץ במפתיע, ייתכן שתעדיפו רופא שיניים, אשר מתמחה בתחום שחשוב לכם בכלל ולא רק במצבי חירום. למשל, אולי בכוונתכם לטפל בעתיד בשיניים מבחינת יישור שלהן ולכן תעדיפו רופא שיניים שמתמחה בכך. העיקר – להיות מודעים לנושא ההתמחויות ולשים לב אליו, על פי המידע באתר המרפאה.

צריכים טיפולי שיניים? בחירת המרפאה היא השלב החשוב ביותר

התרשמות ישירה

תוכלו לגשת לאותה מרפאה להתרשם ממנה ישירות ואף לקחת טיפול אחד או שניים. אפילו אם זה טיפול בודד ובסיסי כמו טיפול שיננית, הדבר עשוי לספק התרשמות מהמקום ומהצוות. בסופו של דבר, מיומנות רופאים לא מסתכמת רק בהיבט הטכני, אלא ישנם גם היבטים של יחסי אנוש וגישה טובה למטופלים.

ידע הוא כוח

עוד טיפ חשוב, הוא לנסות ולהיות בעלי ידע בסיסי לפחות, בכל הנוגע לטיפול שאתם זקוקים לו. כמובן, אנו מניחים שאתם לא סטודנטים לרפואת שיניים לקראת סיום הלימודים. אבל בכדי להעריך את מקצועיות המרפאה וגם בכדי לקבל החלטות מושכלות כמטופל, חשוב להבין לפחות קצת, בתהליכים שאתם אמורים לעבור.

לסיכום

הערכות מראש ובחירה חכמה של מרפאת שיניים איכותית, יכינו אתכם למצבים כאלה היטב.

 

** המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

 

המאמרים שלנו

נגישות