לומדים היטב למבחן התיאוריה: מהו תמרור מהירות ואילו עוד סוגי תמרורים חשוב להכיר?

חלק בלתי נפרד מלימוד ושינון לקראת מבחן התאוריה כולל גם היכרות עם סוגי התמרורים, ובפרט תמרור העצור. למעשה, מדובר בנדבך חשוב ומשמעותי מאוד במסגרת המבחן אבל גם בעל משמעות בעבור כל מי שמתכנן להוציא רישיון נהיגה, מאחר ותמרור מהירות הוא אחד מהתמרורים החשובים ביותר במלחמה נגד תאונות בכבישים, גם בקרב הולכי רגל וגם בקרב הנהגים. מהו תמררו המהירות ואילו עוד סוגים מומלץ להכיר רגע לפני שניגשים למבחן? להלן הפרטים.

תמרור מהירות – כל מה שצריך לדעת

שלטי מהירות ממלאים תפקיד חשוב בקידום הבטיחות בדרכים בכך שהם עוזרים לנהגים להיות מודעים למהירות המותרת ולנהוג במהירות בטוחה. שלטי מהירות הם בדרך כלל בהירים וגלויים גם לנהגים וגם להולכי הרגל, כאשר המטרה היא לסייע לנהגים ולהולכי רגל להיות מודעים למהירות המותרת, ולהתאים את המהירות בהתאם לתוואי הדרך. דרך אתר אסק רלב"ד תוכלו להתכונן למבחן, בשל שפע של ידע מקצועי ומדריכים ממוקדים ללימודי תאוריה, כמו למשל מדריך תמרורי מהירות. שימו לב כי יש הבדל בין כל תמרור, מאחר ותוואי הדרך משתנה. כך לדוגמה, בדרך מהירה – 110 קמ"ש,. בדרך בין-עירונית – 80 קמ"ש, בדרך עירונית – 50 קמ"ש, אולם צריך לזכור כי מדובר בתמרורים נפוצים, אלא אם כן יש תמרור שמורה אחרת.

תמרור מהירות 426פ

מדובר בתמרור האוסר על מהירות מרבית העולה על מספר הקמ"ש אשר מצוין בתמרור. שימו לב כי התמרור הזה רלוונטי לכל הנהגים מאחר והוא מותאם לאופן הדרך, והוא נפוץ בעיקר בדרכים בין עירוניות. מומלץ לשנן היטב את התמרור ואת ההנחיות הקבועות בחוק, מאחר והוא תמרור המופיע באזורים רבים בכל רחבי הארץ. במידה ומופיע על התמרור הזה קו אלכסוני, מדובר בתמרור מיוחד המקצה מהירות מיוחדת.

תמרור מהירות 90

בלוח התמרורים צריך ללמוד בין היתר גם תמרור מהירות המציין את הספרה 90. מדובר בתמרור המאפשר נהיגה עד למהירות של כ-90 קמ"ש בדרך עירונית ובכבישים מהירים, אולם לעיתים התמרור הזה יכול להיות מבוטל בעקבות עבודות בכביש או הנחיות מצד המשטרה בנוגע למהירות.

 

 

תמרור מהירות 426

תמרור אזהרה 426 הוא תמרור שכל נהג צריך להכיר, מאחר והוא מזוהה עם עיגול אדום שנועד להזהיר נהגים מפני מעבר על מהירות מיוחדת, בקטע ספציפי של הכביש.

היכרות עם תמרורים – חיונית למעבר מוצלח

אחד מהנדבכים החשובים ביותר בתהליך של למידה לקראת התאוריה כולל שינון של תמרורים. באמצעות אתר אסק רלב"ד אפשר לא רק לקבל מידע עדכני, אלא גם לנצל את המידע המוצג באתר לטובת תרגול היכרות עם תמרורים, כחלק מהבנה כי מדובר בנדבך משמעותי בבחינה. מעבר מוצלח על התמרורים באופן קבוע יניב לכם את היכולת להגיע כמה שיותר מוכנים לקראת המבחן, בין אם אתם נהגים צעירים או נהגים ותיקים שצריכים לבצע את המבחן בשנית, בעקבות ריענון נהיגה שהוא חלק בלתי נפרד מבטיחות בכבישים, והימנעות מקנסות או נקודות בעקבות מהירות גבוהה.

לסיכום

תמרורי מהירות ממלאים תפקיד חיוני בקידום הבטיחות בדרכים, וזאת באמצעות קביעת מגבלות מהירות ברורות, עידוד נהיגה בטוחה, הפחתת בלבול  בקרב נהגים לגבי מהירות הנסיעה וכן העלאת המודעות לחשיבות הנהיגה במהירות בטוחה. על ידי הקפדה על הגבלת המהירות המצוינת בתמרורים, נהגים יכולים לעזור לשמור על עצמם, ועל כן היכרות מעמיקה עם כל תמרורי המהירות היא בעלת השפעה חיובית על אחוזי ההצלחה שלכם במבחן התאוריה, לצד התנהלות נכונה כנהגים בכבישים.

המאמרים שלנו

נגישות