עוברים דירה? השכרת רכב עשויה להיות יותר משתלמת מהובלה

 סטודנטים באחד מהמוסדות האקדמיים המובילים במדינת ישראל? ובכן, אנחנו יודעים היטב שהחוויה הסטודנטיאלית היא אחד הדברים הכי מהנים וייחודיים שיש והיא כוללת בין היתר לימודים של ידע תיאורטי ומעשי ומעניין ואפילו כזה שיכול להוות בסיס טוב לחיים המקצועיים לאחר הלימודים, שעות ארוכות של בילויים עם בני ובנות גילכם והיכרות עם תושבים באזור בו בחרתם ללמוד. יחד עם זאת, כל סטודנט יודע שגם יש אתגרים וקשיים רבים בתקופה הזאת ואחד מהם הוא הצורך התכוף במעברי דירות. למעשה, נמצא כי כל סטודנט עובר בממוצע שלוש דירות בתקופת לימודים של שלוש שנים והמעבר זה בהחלט לא דבר פשוט ולפעמים אפילו מעיק וזה קשור במידה רבה גם לעול הכלכלי של מעבר דירה. מרבית הסטודנטים בוחרים בשלב הזה לפנות לחברת הובלות שתבצע עבורם את ההעברה של הציוד מבלי לדעת שיש דרכים נוחות ומשתלמות יותר לעשות את זה. אחת מהן היא השכרה של רכב והובלה עצמאית, ואם זה משהו שעדיין לא שמעתם עליו אנחנו רוצים להסביר בדיוק איך זה עובד, למה זה משתלם ולמי זה מתאים.

הובלה עצמית – האפשרות האידיאלית לסטודנטים

בשלבים מאוחרים יותר בחיים, במיוחד לאחר החתונה, הילדים ורכישת הדירה – אנחנו צוברים ציוד גדול מאד שקשה להעביר באופן עצמאי כמו מקרר, תנור, ספות, מכונת כביסה וכן הלאה. אצל סטודנטים התמונה שונה למדי ולרוב אף סטודנט לא צובר כל כך הרבה ציוד, כאשר מרבית הדירות להשכרה באזורים הסטודנטיאליים הן כאלו המיועדות מראש לקהל היעד הזה והן מגיעות עם כל הציוד הבסיסי זה שהוא בבעלות בעל הנכס. כך, הופכת האפשרות של הובלה עם רכב מסחרי לפשוטה ומשתלמת הרבה יותר. בסופו של דבר מדובר במרבית המקרים בכמה עשרות ארגזים ובמקסימום כמה רהיטים קלים ופשוטים להעברה. עלות רכב מסחרי ליום היא כמה מאות שקלים לכל היותר, ולרוב מדובר על חיסכון של יותר מחמישים אחוזים לעומת פנייה לחברת הובלות. אגב, בתקופות ההובלה ה"חמות", בעיקר בין החודשים יולי עד ספטמבר, מעלים המובילים את התעריפים שלהם באופן משמעותי ואז עדיפה במיוחד האופציה של השכרת רכב.

איך למצוא את הרכב המתאים?

ובכן, שווה לדעת קודם כל שיש לא מעט חברות השכרה, כך שהתחרות גדולה ועם חיפוש נכון תוכלו בהחלט למצוא רכב להשכרה במחיר משתלם. לפני שאתם בוחרים, שווה לעשות השוואת מחירים כאשר חשוב לבדוק לעומק את התנאים שמציעים לכם, באיזה רכב מדובר, האם תעריפי הביטוח כלולים במחיר וכן הלאה. כמו כן כדאי לבחור דווקא רכב מסחרי, שכן הרבה פעמים חברות הרכב לא יאשרו השכרה של רכב פרטי לצורך הובלת דירה. אין ספק שברגע שתמצאו את הרכב המתאים, תוכלו לחסוך בעלויות המעבר שגם כך מאוד גבוהות בישראל ועשויות להוות עול לא קטן על סטודנטים.

עוברים דירה? השכרת רכב עשויה להיות יותר משתלמת מהובלה

איך עושים זאת בפועל?

זה פשוט מאד ולאחר שהשכרתם את הרכב, כל שצריך לעשות זה להעמיס עליו את הארגזים והרהיטים שאתם צריכים להעביר. שימו לב שאם מדובר בדברים כבדים שאתם יודעים שלא תצליחו לסחוב לבד, חשוב לדאוג לכוח עזר מראש ותוכלו בוודאי לפנות לחבר או בן משפחה שישמח להירתם למשימה ולסייע לכם.

חשוב מאד לנסות ולהעריך כמה זמן זה ייקח לכם ולפעמים עדיף להשכיר רכב ליותר מיום אחד. כמו כן מומלץ לתכנן את ההעברה לשעות הנוחות יותר במהלך היום ולא לעשות זאת בשעות החמות ביותר, דבר שהוא בהחלט לא נוח ולא נעים.

בשורה התחתונה, אם אתם מחפשים חיסכון ואין לכם בעיה להשקיע טיפה מאמץ, השכרת רכב עשויה להיות משתלמת הרבה יותר מפנייה לחברת הובלות. בהצלחה!

המאמרים שלנו

נגישות