סובלת מנשירת שיער? ייתכן שהלחץ והסטרס עושים את שלהם!

תקופת הלימודים יכולה להיות מדהימה, מחזקת ומלמדת, אך בו זמנית מעייפת, מלחיצה וחסרת אמצעים. אז אם גם את באמצע הסיכומים משחקת בשיער ומגלה שנשארות שלל שערות ביד, ואם גם את מביטה במראה ומגלה שמבלי ששמת לב נוצרו מפרצים, טוב לדעת שיש מה לעשות ושהלחץ מהלימודים בהחלט עשוי להיות קשור. מה עושים? לא פורשים באמצע התואר, אלא בעיקר מנסים להירגע ועוד כמה דברים נוספים.

עוצרים לחבר בין הנקודות

נשאר רק כמה ימים להגשת העבודה שטרם התחלת? בעל הדירה מעלה את שכ"ד? שוב חושבת לשנות מסלול לימודים? ובכן להיות סטודנטית כרוך בלא מעט סטרס – סטרס שבין היתר עשוי להשפיע לרעה על השיער. לרוב הטריגר שמוביל לנשירה מתרחש כ3 עד 6 חודשים לפני מועד הנשירה, כך שהרבה פעמים קשה לקשר בין המקרים. מכאן שאם גם את תוהה למה מתרחשת נשירת שיער אצל נשים (או פרטנית אצלך), שווה לנסות להבין האם עברת בחודשים האחרונים אירועים מלחיצים. אם התשובה חיובית והאירועים חלפו, טוב לדעת שמדובר בתופעה זמנית – הצמיחה תתחדש במהרה!

סטרס שינויים פיזיולוגיים והשלכות

לא מעט מחקרים מצביעים על הקשר שבין סטרס לנשירת שיער. המחקרים מצביעים שסטרס מוביל לשינויים פיזיולוגיים, כגון דלקת מערכתית, וזו פוגעת בזקיקי השיער. אז בזמן שלא ניתן להוציא את המרכיבים המלחיצים מהמשוואה, טוב לדעת שכן ניתן לנטרל את מרכיב הלחץ ובו זמנית לטפל בתופעת הנשירה.

סובלת מנשירת שיער? ייתכן שהלחץ והסטרס עושים את שלהם!

3 דרכים שמונעי סטרס ונשירה

נושמים עמוק

ללמוד לנשום נכון היא פעולה פשוט וחשובה שרבים לא מכירים. המטרה היא ללמוד כיצד לשאוף פנימה, להחזיק את האוויר ולנשוף החוצה. הדרך הנכונה היא לשאוף בצורה איטית ונשלטת, עד שמרגישים שאזור בית החזה מתמלא באוויר, וברגע שמרגישים שמגיעים למקסימום, יש להחזיק כ4 שניות ואט אט לשחרר. עבור רבים שילוב של תנועת ידיים מעלה בעת השאיפה והורדתן מטה בעת הנשיפה מסייעת. 

עושים מדיטציה

גם אם מעולם לא חשבת שאת מסוג האנשים שיכולים לעשות מדיטציה, כאשר השיער נושר יש לשמור על ראש פתוח. כמו כן, תרגול של מדיטציה מציע בונוס – שיפור בלימודים, ופה ניגש להסביר. התרגול מגביר את המודעות לתחושות הגוף והוא בין היתר מסייע להשקיט מתחים נפשיים, כך שיותר קל להיות קשובים ולהפנים מידע חדש.

תוספי תזונה

להיות סטודנטית אומר שאין אוכל זמין של אמא, אלא בעיקר "פאסט פוד". נחמד זה כן, בריא זה פחות, ויש סיכוי טוב שהשיער שלך מבטא זאת. מכאן שאם אין זמן להכין תבשיל או לחתוך סלט, מוטב לשקול לקחת תוספי תזונה. זה יכול להיות מולטי ויטמין וזה יכול להיות תוסף של ברזל או ויטמין D.

שנסכם?!

נשירה יכולה להסתכם כתופעה חולפת והיא יכולה להעיד על בעיה משמעותית. עם זאת, אין להפריד בין לימודים, סטרס ונשירה, וכן מוטב להכיר מגוון פתרונות ובעת הצורך לקבל ייעוץ רפואי.

המאמרים שלנו

נגישות