חכם משכנתאות מסבירים: הכול על הלוואה לסטודנטים לטובת לימודים

שכר לימוד? תקופת מבחנים? בילויים בקיץ שירעננו אתכם מאווירת הלימודים? כל אלה מלווים בהוצאות רבות, ועוד לא התחלנו לדבר על מגורים וחשבונות שוטפים נוספים. מהי הלוואה לסטודנטים? כל המידע במאמר פה למטה.

מתי לקיחת הלוואה תסייע לכם?

תהליך לקיחת הלוואה יכול להיות מאוד פשוט, אפילו בלחיצת כפתור. האם הקלות מרמזת על הכדאיות של העסקה הזאת? לא. המומחים של חכם משכנתאות מסבירים שבמקרים בהם אתם מצפים לסכום כסף שייכנס לחשבון הבנק שלכם, אבל צריכים כסף נזיל עכשיו, אתם יכולים לשקול את ההלוואה ולהחזיר אותה כשתקבלו את הכסף. בדרך זו, הכסף יהיה זמין עבורכם עכשיו, ואתם תחזירו, בנוסף לעמלות, את הכסף כשייכנס לכם הסכום. מקרה נוסף שבו אפשר לשקול לקחת הלוואה הוא אם אתם צופים העלאה במשכורת או הכנסה קבועה אחרת שתבטיח שתוכלו להחזיר את הכסף. זכרו שהלוואה צריך להחזיר, ואל תתפתו לקחת אותה אם אתם לא יכולים לעמוד בתשלומים.

מהם השיקולים ללקיחת הלוואה?

השיקולים הרבים שיש לחשוב עליהם לפני לקיחת ההלוואה יעזרו לכם להחליט אם כדאי לקחת ומהי הדרך הטובה ביותר. הינה כמה גורמים שחשוב לשקול:

 • יכולות ההחזר
  ישנן אפשרויות החזר רבות ומגוונות, כמו החזרים חודשיים מרגע לקיחת ההלוואה או הלוואות שתתחילו לשלם אחרי התואר שהן יקרות יותר. בדקו את האפשרויות השונות, והחליטו אם תוכלו לעמוד בהחזר ההלוואה.
 • סקר שוק
  גופים רבים, כמו בנקים, חברות אשראי או גורמים אחרים, מעניקים הלוואות לסטודנטים. בררו בכמה מקומות מהם התנאים שיכולים להציע לכם, מהן הריביות והעמלות השונות שמצטרפות להחזר, ובחרו באפשרות שהכי נוחה ומשתלמת לכם.
 • עמלות וחיובים נוספים
  הלוואות כרוכות בחתימה על חוזה ומסמכים נוספים. שימו לב מה כתוב בחוזה לקיחת ההלוואה, מהן העמלות השונות שעשויות להצטרף למחיר הסופי או חיובים אחרים שיגדילו את הסכום הסופי שתחזירו. אל תשכחו לבדוק את האותיות הקטנות.
 • משא ומתן
  ההלוואה שאתם לוקחים היא עסקה כדאית לגורם המלווה. כשאתם מגיעים לרגע לקיחת ההלוואה, התמקחו על הריביות, על העמלות ועל התנאים השונים כדי לוודא שהעסקה יוצאת משתלמת לשני הצדדים.

באמצעות השיקולים האלה תוכלו להיות בטוחים שבחרתם את האפשרות הטובה ביותר שלכם.

 

 

איך אנחנו יכולים לעזור לכם?

היועצים בחברה יהיו איתכם בתהליך הזה. חברת חכם משכנתאות היא חברה המתמחה בלקיחת הלוואות ומשכנתאות, ואנחנו נעזור לכם. בתחילת תהליך לקיחת ההלוואה נסביר לכם את סוגי הריביות השונות, כמו ריבית קבועה או משתנה או ריבית פריים פלוס. אחרי שתבחרו מתוך הגופים השונים את ההלוואה הכדאית לכם, נלווה אתכם אל הגוף שממנו תחליטו לקחת הלוואה. נפחית עבורכם את גובה הריביות, נתמקח על מספר וגובה ההחזרים ונמצא עבורכם את מסלול הלוואה המשתלם ביותר. בנוסף לכל אלה, נסביר לכם את ההשלכות של אי עמידה בתשלומים, וננהל משא ומתן עם הגורם המלווה כדי להפחית אותן.

לסיכום

כסטודנטים, אתם יודעים שהמצב יכול להיות לחוץ אם לא מתכוננים כלכלית לשנת הלימודים. לפני שאתם רצים לחתום על הלוואה, קראו באילו מקרים מומלץ לקחת הלוואה ובאילו לא. בצעו סקר שוק שיבטיח שאתם לוקחים את ההלוואה המשתלמת עבורכם, התמקחו על סכום ההחזר והתייעצו איתנו שנוכל לעזור לכם ולנהל איתכם המשא ומתן מול הגורמים השונים.

המאמרים שלנו

נגישות