לומדים בנוח: כך בוחרים כיסא משרדי

לימודים הם כיום דבר שנעשה בדרך כלל גם או בעיקר מול מחשב. באיזה כיסא אתם משתמשים לשם כך? אם אתם רוצים ללמוד באופן אפקטיבי ונוח, אתם בהחלט זקוקים לכיסא טוב. מה זה אומר? כיצד בוחרים כיסא כזה? וכיצד מוודאים, שהוא מתאים לכם אישית? אלה כמה הסברים וטיפים, שיכניסו אתכם במהירות לעניינים.

למה זה חשוב?

לכאורה, כל הכיסאות פחות או יותר אותו הדבר. גם בכיסא שמתואר ככיסא ארגונומי, האלמנטים הבסיסיים די פשוטים בעצם: מושב, משענת וידיות בצדדים. למעשה, יש לא מעט כסאות משרדיים איכותיים לבחור מהם. כך שהאתגר העיקרי, הוא לבחור בכיסא שמתאים לכם באופן אישי. מדוע זה חשוב? גם אם אתם לא שמים לב, ישיבה ממושכת פוגעת בבריאותכם. מבחינת לימודים, היא מעייפת וגם מכריחה אתכם לקום מדי פעם בכדי להתרענן. ככל שהכיסא יהיה מתאים לכם יותר, כך "מטרדים" אלה יצטמצמו.

 

 

מה לחפש בכיסא?

בכיסאות המשרדיים המתקדמים יש לא מעט תכונות ואפשרויות לבחור מהן. בכל מקרה, הדגשים הבאים חשובים במיוחד:

  • כיוון גובה כללי – מה הדבר הראשון שאנשים רבים עושים כשהם מתיישבים על כיסא משרדי? מכוונים את הגובה שלו, עם הידית המתאימה מתחת למושב. לכן ניתן לומר, שתכונה זו שימושית במיוחד.
  • גודל – כיסאות משרדיים הם פחות או יותר בשתי קטגוריות גודל. יש דגמים רבים בעיצוב קל למדי והם מתאימים במיוחד לסטודנטים ולשימוש משרדי בכלל. כמו כן, ישנו הכיוון היותר מאסיבי, שמכנים לעתים בשם כיסאות מנהלים. את השמות אפשר לשים בצד ולהתמקד במה שמתאים לכם. אך היבטי המשקל והגודל הכללי של הכיסא, משמעותיים.
  • גלגלים וסיבוב המושב מצד לצד – כיוון גובה הכיסא הוא יכולת די סטנדרטית בכסאות משרדיים ואחד הדברים שמבדילים אותם מכיסאות רגילים. כך גם גלגלים והיכולת לסובב את המושב לצדדים.
  • משענת הגב – משענת הגב של הכיסא המשרדי שתיקנו, חייבת להיות נוחה עבורכם. רצוי שתהיה לה גם אפשרות לכיוון ההטיה שלה אחורה.
  • ידיות – ידיות מצידי הכיסא הן עניין של הרגל. יש מי שמעדיפים עם ידיות ויש שמעדיפים בלי. ניתן להניח את הזרועות על הידיות, אבל כאן השאלה היא כיצד אתם רגילים להקליד ובכלל לשבת מול המחשב. זהו כאמור עניין אישי.
  • עומק המושב – עומק מושב הכיסא הוא היבט משמעותי, ביחס לגובה האדם. מושב עמוק מדי עבורכם, יוביל לישיבה יותר מדי קדימה (אחרת עומק המושב יפריע לרגליים) ואז לא מגיעים עם הגב למשענת בצורה טובה.

טיפים מסייעים

כמו כן, ברכישת כיסא משרדי כדאי לקחת בחשבון את הטיפים השימושיים הבאים:

  • לנסות בעצמכם – אין תחליף להתנסות האישית עם כל כיסא. מאחר שאתם רוכשים רק כיסא משרדי אחד עבורכם ללימודים, זה אמור להיות פשוט למדי.
  • לא המשוכלל, אלא המתאים – לא בהכרח, יהיה לכם שימוש לכל התכונות המתקדמות של כיסאות מהסוגים המשוכללים ביותר. לדוגמה, בחלק מהכיסאות המשרדיים יש מתחת למושב מעין גליל קצר ועבה, אשר משמש לשינוי מתח קפיץ המושב. רבים לא מודעים לכך בכלל. הוא עשוי להיות שימושי עבורכם או שלא. זה שיקול אישי.
  • לא להתרשם מהמחיר – באופן דומה, גם לא צריך להתרשם יותר מדי מכיסאות שמחירם גבוה במיוחד. אולי המחיר גבוה מסיבות מוצדקות מאוד, כגון שימוש בחומרים יקרים מהרגיל. עדיין, זה לא אומר שיש לכם צורך ממשי בכך.
  • אחריות – כיסא משרדי טוב הוא בכל זאת מוצר מורכב ולא מאוד זול. כך שאין סיבה שלא תהיה עליו אחריות.

לסיכום

מאחר שבמילא דרושים כיסאות ושישנו היצע רחב של כיסאות משרדיים איכותיים, חבל שלא לנצל זאת! מגוון הדגמים יאפשר לכם לבחור בכיסא אידאלי עבורכם, אם רק תקפידו לשים לב לנקודות המפתח שהזכרנו.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

המאמרים שלנו

נגישות