עישון בקמפוס: המדריך המלא לסטודנט

אם גם אתם מתחילים בקרוב את השלב של הלימודים האקדמיים, אתם בוודאי יודעים שכמו דברים אחרים בחיים, גם כאן יש כללים ברורים לגבי נושאים שונים. ישנם כללים לגבי התקשורת בין הסגל לתלמידים, חוקים וכללית למניעת הטרדות מיניות וכן כללים המסדירים את החובות והזכויות של הסטודנטים. כמו כן, בגלל שעישון זה דבר נפוץ ביותר בקרב הסטודנטים, ישנם גם כללים המסדירים את זה, וזה משהו שכל סטודנט מעשן צריך להכיר. אם גם אתם מעשנים ומתחילים ללמוד בקרוב או שכבר התחלתם ללמוד ואתם לא בטוחים מה אומרים הכללים, אנחנו רוצים לעשות סדר בדברים ולהביא לכם מדריך מקוצר אך מקיף שלא ישאיר אתכם עם סימני שאלה. לפני שנתחיל, זכרו שהמפתח לעישון בקמפוס ללא פגיעה בזולת, הוא ההתחשבות והרגישות שלכם ואתם צריכים להקפיד על זה תמיד.

עישון רק במקומות המותרים

בראש ובראשונה חשוב לדעת שיש לעשן אך ורק במקומות המותרים, וזה לא משנה באיזה אופן אתם משתמשים ואם אתם מעדיפים סיגריות רגילות, טבק עם ניירות גלגול או סוגים אחרים. שימו לב שיש מקומות מוגדרים וככל הנראה בימים הראשונים שלכם ללימודים יגידו לכם איפה מותר ואיפה אסור לעשן. האם ניתן לעשן במקומות אחרים? ובכן, התשובה היא לא, גם אם מדובר על מקומות פתוחים וגדולים שם לכאורה העשן לא מפריע לאף, אין לעשן במקומות שלא מוגדרים לצורך העניין הזה. נכון, לא בכל פעם שתעשנו במקום זה תסתבכו ותענשו, אבל עדיף פשוט לא לבחון את זה ולא להסתכן בכך שתפריעו לאנשים אחרים.

עישון במהלך שיעורים

שימו לב סטודנטים בלימודים אקדמיים – בשיעורים בהם יש נוכחות חובה, אתם לא רשאים לצאת מהם על מנת לעשן. אתם כן יכולים לצאת להפסקות שירותים, אבל יציאה לצורך עישון היא אסורה. אנחנו מודים שלא שמענו על מקרים בהם נוכחות של תלמיד נפסלה עקב כך שיצא לעשן סיגריה, אבל חשוב שתדעו שלפי החוק היבש לפחות, זה משהו שבהחלט יכול לקרות. ההמלצה שלנו היא להמתין בסבלנות, כי בכל מקרה לפי כללי האקדמיה אתם זכאים להפסקה של חמש דקות לפחות אחרי 45 דקות של לימודים.

עישון בקמפוס: המדריך המלא לסטודנט

השאירו אחריכם נקי

עוד דבר שצריך לזכור תמיד, גם כאשר אתם מעשנים במקומות המותרים, זה לדאוג להשאיר נקי ומסודר אחריכם. זה נכון לגבי מי שמעשן סיגריות רגילות ואסור להשאיר אחריכם בדלים, זה נכון לגבי שאריות של אביזרי עישון כמו ניירות גלגול, פילטרים וטבק וכמובן נכון לגבי חפיסות ואריזות סיגריות וטבק. את השטח צריך להשאיר נקי מתוך התחשבות בסביבה שלכם ובאנשים שנמצאים סביבכם, אבל חשוב לדעת שמעבר לכך אתם בהחלט יכולים להיענש אם תתפסו מלכלכים ורצוי מאד להימנע מכך.

התחשבו בסביבה שלכם תמיד

למען האמת, אם תהיו רגישים לסביבה שלכם תמיד ותבדקו כמה פעמים לפני שאתם מעשנים שאינכם פוגעים באף אחד, הכל יהיה בסדר. כמו כן, גם אתם נמצאים במקום כזה בו מותר לעשן על פי הכללים, אבל אתם מרגישים שהסיטואציה לא מתאימה ושיכול להיות שהעישון שלכם יפגע באחרים, עדיף לוותר ולעשן בזמן אחר או לעבור למקום אחר.

זה בהחלט בסדר אם אתם מעשנים, אבל אתם צריכים לזכור שיש הרבה כאלו שלא ושהעישון של אחרים מפריע להם. על כן חשוב להפעיל את הראש בכל שלב, לגלות רגישות כלפי הסביבה ולדאוג לעשות את זה בצורה נקייה וכזאת שלא משפיעה על אחרים. מעבר לכך, הימנעו ממעבר על החוקים על מנת שלא תקבלו עונשים מיותרים.

המאמרים שלנו

נגישות